Світ

В Інгушетії тривають масові акції протесту через угоду про зміну кордону з Чечнею

6 жовтня, 2018 16:00
Світ/В Інгушетії тривають масові акції протесту через угоду про зміну кордону з Чечнею
Зберегти
Вигляд
lead
У столиці Інгушетії Магасі третій день триває акція протесту проти перегляду адміністративного кордону республіки з Чечнею.

У столиці Інгушетії Магасі третій день триває акція протесту проти перегляду адміністративного кордону республіки з Чечнею.

Про це повідомляє «Кавказский узел».

За даними видання, в ніч з 5 на 6 жовтня від 400 до 1 тисячі людей залишилися ночувати на центральній площі міста, де проходить мітинг. 6 жовтня масова акція протесту продовжується, її учасники також почали вимагати відставки глави республіки Юнус-Бека Євкурова. 

Як передає провладне видання «Ангушт», наразі на площі перебувають близько 500 людей. Самі протестувальники кажуть про десятки тисяч.

5 жовтня організатори акції повідомляли про 60 тисяч протестувальників. За даними BBC, на акції протесту зібрались 10 тисяч людей, провладні ЗМІ заявляли про «декілька десятків» протестувальників.

Як зазначає «Интерфакс», протестувальники, а також представники влади і духовенства домовилися, що до учасників акції не застосовуватимуть силу.

Водночас «Кавказский узел» повідомляє, що к місцю акції прибувають техніка та силовики.

Співробітники силових органів, Магас, 6 жовтня 2018 року Фото: Умар Йовлой/«Кавказский узел»

За словами кореспондентки BBC Лізи Фохт, 6 жовтня закриті всі кафе та ресторани, які знаходяться біля центральної площі Магаса. Не на камеру працівники закладів кажуть, що цього вимагає місцева влада. Журналістка розповіла, що багато кафе годували протестувальників, а також роздавали Wi-Fi.

Деякі депутати республіканського парламенту заявили, що голосування за угоду про зміну кордону було сфальсифіковано, тому вони вимагають перегляду цієї угоди. Також депутати звернулися до прокуратури і Слідчого комітету.

Нагадаємо, глава Інгушетії Юнус-Бек Євкуров 4 жовтня підписав республіканський закон про адміністративний кордон з Чечнею.

4 жовтня депутати Народних Зборів Інгушетії схвалили ратифікацію угоди про адміністративний кордон з Чечнею, підписану раніше главами республік.

Глава Інгушетії пояснив, що фізичної передачі територій між республіками не буде. Угода передбачає обмін ділянками гірських та лісистих нежилих територій площею 1890 гектарів для вирівнювання адміністративних кордонів.

У день голосування депутатів за ратифікацію угоди про кордон з Чечнею у столиці Інгушетії влаштували масові акції протесту. На них правоохоронці почали стріляти у повітря.

Пов`язані новини