У кількох південних містах Іраку протестувальники перекрили ключові автошляхи, що ведуть до Багдада. Вони вимагають покласти край правлінню діючої політичної еліти в країні.

Про це повідомляє Al Jazeera.

«Тисячі протестувальників заблокували автошляхи та громадські будівлі на півдні Іраку, вимагаючи призначення незалежного прем'єр-міністра на тлі закінчення терміну для його призначення», — йдеться у повідомленні.

Зокрема протестувальники в містах Ель-Діванія та Басра оголосили загальний страйк. У Насірії вони перекрили мости та декілька доріг, всі громадські будівлі у місті зачинені.

У неділю завершується останній термін, вже двічі перенесений президентом Бархамом Саліхом, відведений для парламенту, щоб обрати нового прем'єр-міністра на зміну Аделю Абдулу Махді, який подав заяву про відставку минулого місяця.

Нагадаємо, 1 грудня парламент Іраку прийняв заяву прем’єр-міністра країни Аделя Абдула-Магді про відставку, яку той зробив на тлі масових протестів.

Про намір піти у відставку прем'єр-міністр Іраку Адель Абдул-Магді заявив у п’ятницю, 29 листопада. Напередодні його закликало це зробити вище духовенство країни після масових убивств протестувальників.

Напередодні, 28 листопада, протестувальники в Іраку підпалили консульство Ірану в місті Наджафі. Демонстранти кричали гасло «Іран, геть з Іраку». Сили безпеки країни відкрили вогонь, убивши щонайменше 45 осіб. Це був другий напад на іранське консульство в Іраку за листопад. Три тижні тому іракські демонстранти увірвались до дипустанови Ірану у священному для шиїтів місті Карбала.

В Іраку вже понад два місяці тривають протести проти погіршення соціально-економічного становища населення в країні. Перша протестна хвиля сталася у вересні й була придушена владою; 25 жовтня демонстрації спалахнули з новою силою. Іракські військові визнали, що застосували проти демонстрантів «надмірну силу», і заявили, що «почали притягати до відповідальності командирів, які здійснили ці неправильні дії».

За даними джерел серед лікарів, незадовго до засідання парламенту загинув ще один протестувальник. За останніми даними, всього за час акцій протесту з вересня загинуло понад 420 людей, повідомляє AFP.

Поділитись: