Парламент Іраку прийняв заяву прем’єр-міністра країни Аделя Абдула-Магді про відставку, яку той зробив на тлі масових протестів.

Відповідне рішення іракські депутати ухвалили під час екстреного засідання 1 грудня, повідомляє AFP.

За конституцією країни, тепер Абдул-Магді та уряд під його керівництвом тимчасово виконуватимуть свої повноваження до призначення нових міністрів та очільника Кабміну. Спікер парламенту повідомив, що вже звернувся до президента країни Бархама Салеха з проханням назвати нового прем’єр-міністра.

Про намір піти у відставку прем'єр-міністр Іраку Адель Абдул-Магді заявив у п’ятницю, 29 листопада. Напередодні його закликало це зробити вище духовенство країни після масових убивств протестувальників.

Напередодні, 28 листопада, протестувальники в Іраку підпалили консульство Ірану в місті Наджафі. Демонстранти кричали гасло «Іран, геть з Іраку». Сили безпеки країни відкрили вогонь, убивши щонайменше 45 осіб. Це був другий напад на іранське консульство в Іраку за листопад. Три тижні тому іракські демонстранти увірвались до дипустанови Ірану у священному для шиїтів місті Карбала.

В Іраку вже понад два місяці тривають протести проти погіршення соціально-економічного становища населення в країні. Перша протестна хвиля сталася у вересні й була придушена владою; 25 жовтня демонстрації спалахнули з новою силою. Іракські військові визнали, що застосували проти демонстрантів «надмірну силу», і заявили, що «почали притягати до відповідальності командирів, які здійснили ці неправильні дії».

За даними джерел серед лікарів, незадовго до засідання парламенту загинув ще один протестувальник. За останніми даними, всього за час акцій протесту з вересня загинуло понад 420 людей, повідомляє AFP.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile