У столиці Іраку Багдаді невідомі озброєні бойовики в масках напали на головний об’єкт антиурядових протестувальників біля площі Тахрір, внаслідок чого 23 людини загинули, понад 100 дістали поранення.

Про це повідомляє Reuters.

Інцидент стався увечері 6 грудня — група невідомих бойовиків у масках напали на протестувальників на вулицях біля площі й намагалися просунутися до самої площі, але їх зупинили сили безпеки Іраку.

Проте у силових структурах країни заявили, що не змогли ідентифікувати бойовиків. За останніми даними, внаслідок атаки загинули 23 людини, 127 дістали поранення, зокрема серед загиблих є троє поліцейських.

Цей випадок став найжорстокішим сплеском насильства в Іраку за останні декілька тижнів, він стався через тиждень після того, як прем’єр-міністр країни Адель Абдула-Магді пішов у відставку.

В Іраку вже понад два місяці тривають протести проти погіршення соціально-економічного становища населення в країні. Перша протестна хвиля сталася у вересні й була придушена владою; 25 жовтня демонстрації спалахнули з новою силою. Іракські військові визнали, що застосували проти демонстрантів «надмірну силу», і заявили, що «почали притягати до відповідальності командирів, які здійснили ці неправильні дії».

28 листопада протестувальники в Іраку підпалили консульство Ірану в місті Наджафі. Демонстранти кричали гасло «Іран, геть з Іраку». Сили безпеки країни відкрили вогонь, убивши щонайменше 45 осіб. Це був другий напад на іранське консульство в Іраку за листопад.

Всього за час акцій протесту з вересня загинуло понад 450 людей.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile