В Ірані 16-річна дівчина впала в кому після побиття за неправильне носіння хіджабу — правозахисники

Іранська «поліція моралі» побила 16—річну Арміту Гараванд через неправильне носіння хіджабу. Дівчина наразі перебуває в комі.

Про це повідомляє правозахисна організація Hengaw.

За даними правозахисників, напад стався на одній зі станцій метро, після чого дівчину з серйозними ушкодженнями забрали в лікарню.

У мережі поширилося відео, де начебто зафіксовано момент після нападу, коли дівчину намагаються втримати від падіння.

Урядові посадовці й підпорядковані державі медіа заперечили напад на дівчину, стверджуючи, що Арміта Гараванд знепритомніла через низький кров’яний тиск.

Посилаючись на свої джерела, правозахисники стверджують, що в лікарню до постраждалої нікого не пускають, навіть її батьків. За даними організації, журналістку іранського видання, яка прийшла до лікарні, затримали правоохоронці. Її відпустили лише через кілька годин.

В організації Hengaw також звертають увагу на те, що протягом останніх днів не було жодних новин від батьків постраждалої дівчини. Це, на їхню думку, свідчить про жорсткий контроль з боку влади, яка запобігає будь-якому публічному розголосу.

Пізніше в державному медіа з’явилося інтерв’ю батьків дівчини, у якому вони заперечували напад на доньку. Те, що сталося з дитиною, батько Арміти назвав «нещасним випадком».

Чим відома іранська «поліція моралі»?

«Поліцію моралі» заснували в Ірані в 2006 році за президента Махмуда Ахмадінежада. Її співробітники стежили за тим, щоб іранці, насамперед жінки, дотримувалися «правил скромності» й носіння хіджабу.

У 2022 році «поліція моралі» затримала 22-річну Махсу Аміні за неправильне носіння хіджабу, після чого вона впала в кому та згодом померла. Поліція повідомила, що в Аміни стався серцевий напад після того, як її доставили у відділок для «виховання».

Це викликало протести іранців у соцмережах і на вулицях. Іранки почали публікувати відео, на яких зрізають волосся та палять хіджаби.

За даними правозахисників, станом на січень 2023 року, під час антиурядових протестів тоді загинуло щонайменше 517 протестувальників. Понад 19 200 людей заарештували, а ще чотирьох протестувальників стратили. Влада офіційних даних щодо кількості вбитих або затриманих не надавала. Але згодом Іран оголосив, що верховний лідер країни помилував понад 22 тисячі заарештованих під час протестів.

Авторка: Юстина Лісова