Суд Ірану засудив до шести років в'язниці французьку антропологиню іранського походження Фарібу Адельху. Натомість Франція цей вирок засудила.

Про це повідомив адвокат науковиці Саїд Дегхан, пише BBC.

За його словами, п'ять років позбавлення волі Адельха отримала за звинуваченням у змові, яка загрожувала національній безпеці, і ще один рік — за пропаганду проти іранської держави. Однак, за припущенням адвоката, обидва ці терміни, ймовірно, не будуть підсумовуватися. Натомість влада Ірану вирок Адельхі наразі не коментує.

«Цей вирок не ґрунтується на жодному серйозному свідченні або встановленому факті й, отже, має політичний характер», — йдеться у заяві міністра закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріана.

Адельха наполягає на власній невинності. За інформацію у ЗМІ, в грудні минулого року вона оголосила голодування в тегеранській в'язниці разом з вченим з Австралії Кайлі Мур-Жільберем.

61-річна Фаріба Адельха — антропологиня, дослідниця з паризького Інституту вивчення політики. Цей виш спеціалізується на політиці, економіці та соціальних науках. Науковиця написала близько десятка книг, заснованих на власних дослідженнях, зокрема «Революція за вуаллю: мусульманки Ірану» і «Бути сучасним в Ірані».

У червні 2019 року Адельху разом з французьким колегою Роланом Маршалем затримала влада Ірану під час робочої поїздки по країні. У березні 2020-го хлопця відпустили в межах обміну ув'язненими

Поділитись: