Світ

В Ірані суд заборонив Telegram

30 квітня, 2018 21:40
Світ/В Ірані суд заборонив Telegram
Зберегти
Вигляд
В Ірані судові органи заборонили використовувати месенджер Telegram на території країни.

В Ірані судові органи заборонили використовувати месенджер Telegram на території країни.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на іранське державне телебачення. 

«Врахувавши численні скарги на Telegram від громадян Ірану, а також ґрунтуючись на вимогах спецслужб про боротьбу з незаконною діяльністю в Telegram, судові органи заборонили його використання в Ірані», — зазначило іранське телебачення.

За інформацією іранського агентства Fars, роботу Telegram планують блокувати таким чином, щоб користувачі не могли обходити обмеження доступу через VPN або будь-якими іншими способами.

29 квітня 2018 року в Ірані запустили «протест на банкнотах» через намір влади заблокувати Telegram.

У 2015 році сервіс заблокували через відмову компанії співпрацювати з урядом країни, проте за тиждень блокування зняли.

Другу спробу здійснили наприкінці грудня 2017 року, коли в Ірані проходили протести проти чинної влади. Засновник Telegram Павло Дуров пов'язав блокування з відмовою закрити канали, які використовують учасники протесту.

В Ірані вже офіційно заблокований Twitter. Проте, як зазначає ВВС, президент країни та інші вископосадовці мають у соцмережі активні акаунти. Доступ до Twitter громадяни Ірану отримують завдяки використанню проксі-серверів.

Telegram в Ірані використовують близько 40 мільйонів людей — половина населення країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Новорічні протести в Ірані: що відбувається в країні

28 грудня 2017 року на вулиці вийшли незадоволені підвищенням цін на продукти жителі Мешхеда – другого за величиною міста Ірану. Однак після агресивних дій поліції та новин про перших загиблих, на вулицях почали лунати політичні гасла.

30 грудня протести поширилися на інші міста й докотились до столиці — Тегерана. Мітингарі руйнували державні будівлі й підпалювали автівки, у відповідь поліція застосовувала сльозогінний газ і водомети. Внаслідок сутичок станом на 2 січня життя втратили 22 людини, серед них 11-річна дитина. Також  загинули троє поліцейських.

Лише в Тегерані за три дні затримали понад 450 осіб, яким загрожує смертна кара за «антирелігійні гасла та дії, що підривають національну безпеку». 

6 січня стало відомо, що в Ірані під час протестів затримали щонайменше 90 студентів.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Події в Ірані нагадують останні роки Радянського Союзу, — воєнний кореспондент.

 

Пов`язані новини