Справа нацгвардійця Марківа: депутат Матківський, проти якого в Італії хочуть відкрити справу, вилетів в Україну

Народний депутат України Богдан Матківський, який був безпосереднім керівником нацгвардійця Віталія Марківа під час подій біля гори Карачун на Донбасі у 2014 році та проти якого в Італії хочуть відкриття справу за співучасть у вбивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі, вилетів в Україну.

Про це повідомив посол України в Італії Євген Перелигін.

«Пан Богдан вчора з метою підтримки Віталія був присутній на суді, жодним чином не продемонстрував хвилювання чи будь-яке занепокоєння через таке безглузде рішення і сьогодні вже повернувся в рідну Україну», — написав дипломат у Facebook.

Він додав, що довелося перебрати багато варіантів де «переходити кордон», але врешті-решт у супроводі консулів на світанку Матківський пройшов всі формальності в аеропорту Бергамо і вилетів до Києва.

Раніше повідомлялося, що суд італійського міста Павія вирішив направити до римської прокуратури подання щодо відкриття справи проти народного депутата Богдана Матківського, який був безпосереднім керівником нацгвардійця Віталія Марківа під час подій біля гори Карачун на Донбасі у 2014 році. Справу проти Матківського хочуть відкрити за співучасть у вбивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі.

Нагадаємо, 12 липня суд Італії засудив до 24 років ув'язнення нацгвардійця Віталія Марківа, звинуваченого у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році. При цьому італійський прокурор вимагав засудити Марківа до 17 років ув’язнення. Цей вирок будуть оскаржувати.

В останньому слові Марків сказав, що є українським військовим, простим солдатом, патріотом, і додав, що завжди захищатиме Україну.

Президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ і Генпрокуратурі терміново зайнятися питанням повернення нацгвардійця Віталія Марківа.

  • Віталій Марків, який має громадянство України та Італії, перебуває за ґратами з 30 червня 2017 року, коли його заарештували в аеропорту Болоньї.
  • Його звинуватили у вбивстві за попередньою змовою з групою осіб італійського фотографа Андреа Роккеллі та його російського перекладача Андрія Миронова. Вони загинули внаслідок мінометного обстрілу 24 травня 2014 року біля підніжжя гори Карачун під Слов’янськом, на контрольованій тоді бойовиками території.
  • Прокурори вважають загибель Роккеллі умисним убивством. За їхньою версією, перебуваючи на горі Карачун, Марків передав інформацію про перебування журналістів українській армії.
  • Захист відкидав ці звинувачення, наполягаючи на тому, що журналісти перебували в зоні війни без розпізнавальних знаків і стали жертвами перехресного вогню.
  • Італійська сторона відмовилася від проведення слідчих дій на місці події, а також проігнорувала пропозиції України щодо створення спільної слідчої групи, які лунали після арешту Марківа.
  • Звинувачення проти Марківа базуються на свідченнях французького журналіста Вільяма Рогелона (ключовий свідок у справі), який був разом з Мироновим та Роккеллі біля пагорба Карачун під Слов’янськом і якому єдиному вдалося вижити.