Італійський авіаперевізник Alitalia в межах експерименту запустив щоденні польоти з Рима до Мілана, на яких пасажирам не потрібно дотримуватися спеціальних правил безпеки через COVID-19. Але попередньо вони мають підтвердити, що не інфікувалися коронавірусом.

Про це повідомляє RFI.

Для того щоб отримати дозвіл на посадку на літак, пасажир має надати підтвердження, що він не хворіє коронавірусною хворобою. Можна або пройти тест заздалегідь — не пізніш ніж за три дні до вильоту, або здати його безпосередньо в аеропорту Рима. Але в такому разі пасажирам радять приїжджати заздалегідь.

На борту літака пасажирам не потрібно носити маски чи дотримуватися соціального дистанціювання, хоча в приміщенні аеропорту обмеження все ж зберігаються. Alitalia пропонує два рейси, вільні від ковідних обмежень: щоденний, який вирушає з Рима о 13:30 за місцевим часом, і по буднях, що вирушає о 17:30.

Пасажири перших «вільних від COVID-19» рейсів розповіли RFI, що задоволені цією ініціативою. Ті, хто проходив тест на коронавірус в аеропорту, отримали повідомлення про негативний результат на свої телефони протягом пів години.

Навіщо це треба?

Аеропорт Рима «Фіумічіно», який обслуговує ці рейси, почав пропонувати експрес-тестування на коронавірус ще раніше — для прибулих із Хорватії, Греції, Мальти й Іспанії. Там сподіваються, що таким чином у майбутньому зможуть розширити перелік міждержавних і навіть міжконтинентальних польотів, повністю захищених від COVID-19.

Як пояснюють в Alitaila, мета їхньої ініціативи полягає в тому, аби пасажири перестали відчувати психологічний страх заразитися коронавірусом на борту літаків. А ще авіакомпанія хоче надати поштовх відновленню галузі авіаперельотів, яка через коронавірусні обмеження значно постраждала.

У червні Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) спрогнозувала, що збитки авіакомпаній в усьому світі через пандемію коронавірусу складуть рекордні $84,3 млрд. А Світова рада з подорожей і туризму ще раніше оцінила, що пандемія позбавить роботи до 75 мільйонів працівників авіагалузі.

Поділитись: