В Києві у переміщеному з окупованого Донецька арт-центрі «Ізоляція» презентували книгу донецького блогера та журналіста Станіслава Асєєва, який вже рік перебуває у полоні бойовиків «ДНР».

В Києві у переміщеному з окупованого Донецька арт-центрі «Ізоляція» презентували книгу донецького блогера та журналіста Станіслава Асєєва, який вже рік перебуває у полоні бойовиків «ДНР».

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

У презентованій книзі — есе та блоги Асєєва про Донбас під назвою «В ізоляції».

Книгу видали колеги Асєєва, щоб привернути увагу до історії журналіста та розповісти про окуповану частину Донбасу, звідки зараз мало інформації і де працювати українським журналістам небезпечно.

Назва книги метафорична: в ізоляції зараз і частина Донбасу, і автор книги.

За словами звільненого у грудні 2017 року релігієзнавця та історика Ігоря Козловського, Асєєва бойовики утримують саме в приміщенні колишнього арт-центру «Ізоляція» у Донецьку, де бойовики «ДНР» облаштували в'язницю.

Нагадаємо, Станіслав Асєєв з червня 2017 року перебуває у полоні бойовиків «ДНР», рік тому рідні та колеги втратили з ним зв‘язок. Керівництво самоназваної «республіки» спочатку спростовувало затримання Асєєва, а потім визнали, що його затримали і підозрюють у «шпіонажі».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ми вимагали звільнити полоненого в «ДНР» блогера Асєєва — інтерв'ю з представником ОБСЄ

«Я знав Стаса не як Асєєва, а саме як Васіна. Ми говорили з ним телефоном, він передавав нам свої матеріали про Донбас, ми маємо про це пам'ятати», — повідомив Андрій Діхтяренко, журналіст видання «Донбас реалії».

Асєєв, знаходячись у Донецьку, де жила його родина, під псевдонімом Васін співпрацював з українськими виданнями «Український тиждень», «Дзеркало тижня», «Радіо свобода».

«Ми вимагаємо його звільнення, ми на всіх міжнародних форумах розповідаємо про історію Стаса і сподіваємося, що скоро будемо зустрічати його на свободі», — зазначила Мар'яна Драч, журналістка «Радіо Свобода».

На презентації також присутній художних Сергій Захаров, який теж був звільнений з полону: «Я хотів би не стільки щоб Стас був звільнений, я би хотів, щоб місто було звільнене, і Стас так би став, як і інші мешканці, вільною людиною».

Посол США в Україні Марі Йованович, яка також присутня на презентації, повідомила. 

«Станіслав взяв на себе важливу і небезпечну роль, я хочу подякувати і йому і всім його колегам, які роблять таку ж справу. Парадокс, але презентація книги радісна подія, а в цьому випадку не так, бо автора немає з нами. Я сподіваюся що презентація нагадає, що Донбас — це Україна і Стас, як і інші в‘язні будуть звільнені».

«Я використаю всі можливі способи, щоб звільнити Стаса. Долучаюсь до вашого заклику, ми всі вимагаємо звільнити Стаса», — наголосила Йованович.

На презентації також присутня віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

«На жаль, попри наші зусилля, щоб Стас був серед звільнених 27 грудня, ім‘я Стаса з незрозумілих причин не було включене... Бойовики зараз підтверджують лише 20 людей зі списків, які подає українська сторона. Вимога до світу — отримати доступ до наших в'язнів, щоб хоча б отримати від них інформацію», — наголосила вона.

Станіслав Асєєв мешкав у Донецьку з початку окупації, писав для українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав «Васін». Human Rights Watch закликала бойовиків звільнити Асєєва, але до списків на обмін, який відбувся 27 грудня 2017 року, він не потрапив.

Звільнити Асєєва також закликала правозахисна організація «Репортери без кордонів» та Національна спілка журналістів України.

Поділитись: