Бенджамін Нетаньяху виступає під час присяги на інавгурації нового уряду єдності, 17 травня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/HANDOUT

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху представив у неділю 17 травня в ізраїльському парламенті — Кнесеті — 35-й уряд, сформований за підсумками виборів 2 березня.

Про це повідомляє ізраїльська газета The Jerusalem Post.

Так, він створив коаліцію з лідером партії «Кахоль-Лаван» і колишнім главою Генштабу Бені Ґанцом. Інавгурацію нового уряду вони проводили разом.

«Громадськість хотіла уряду єдності й отримає його», — прокоментував таке об’єднання Нетаньяху.

Передбачається, що новий уряд перші 18 місяців очолюватиме Нетаньягу — лідер найбільшої парламентської партії «Лікуд», після чого прем’єрське крісло перейде до його коаліційного партнера, лідера партії «Кахоль-Лаван» («Синьо-білі») Бені Ґанца.

Тепер у новому уряді 36 міністрів, що є рекордом для Ізраїлю. Склад нового уряду цього разу визначав Біньямін Нетаньяху. Коли його змінить Ґанц, він зможе призначити інших міністрів.

Політична криза в країні тривала 18 місяців, за цей час тричі проходили вибори, за підсумками яких не вдавалося сформувати уряд.

Як повідомлялося, 39-річна Пніна Тамано-Шата, яка народилася в Ефіопії, обійме посаду міністерки з питань імміграції в коаліційному уряді Ізраїлю. Це перша представниця цієї країни, яка буде працювати в ізраїльському уряді.

7 травня Кнесет офіційно визначив чинного прем’єра Беньяміна Нетаньягу керівником майбутнього коаліційного уряду країни. Напередодні Верховний суд Ізраїлю дозволив Нетаньягу перебувати на посаді глави уряду, хоча проти нього висунуті кримінальні обвинувачення.

Поділитись: