В Ізраїлі розглядають переміщення жителів Сектору Гази на Синайський півострів у Єгипті — ЗМІ

Палестинці йдуть повз руйнування після ізраїльського удару в Рафаху, сектор Газа, 31 жовтня 2023 року
Палестинці йдуть повз руйнування після ізраїльського удару в Рафаху, сектор Газа, 31 жовтня 2023 рокуAP Photo / Hatem Ali

В Ізраїлі роздумують над переміщенням 2,3 мільйона цивільного населення у Секторі Гази на Синайський півострів (частина території Єгипту) після повалення ХАМАСу.

Про це пише Times of Israel.

За даними ЗМІ, Міністерство розвідки Ізраїлю підготувало документ, де розглядаються три варіанти розв'язання питання щодо Сектору Гази після повалення очільників ХАМАСу. Серед них — введення контролю над палестинською адміністрацією у Газі та підтримка місцевого режиму. Але обидва варіанти в документі відхиляються як «проблематичні», оскільки це не буде служити стримувальним фактором для нападу на Ізраїль.

З-поміж іншого міністерство рекомендує перемістити цивільне населення Гази в наметові містечка на півночі Синаю, а потім побудувати постійні міста та гуманітарний коридор. План передбачає кількакілометрову «стерильну» буферну зону всередині Єгипту, щоб населення не могло оселитися на кордонах Ізраїлю.

У доповіді не зазначається, що буде із самою Газою, але автори документу вважають цю альтернативу найбільш бажаною для безпеки Ізраїлю.

За даними ЗМІ, у плані визнають імовірні проблеми з міжнародною легітимністю, але виправдовують цей крок, пояснюючи його рішенням для біженців, які шукають притулку від війни. Також стверджується, що таке примусове переміщення послужить попередженням для «Хезболли».

Офіс прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху підтвердив, що такий звіт був, але зазначив, що це лише «концептуальний документ».

Президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі запропонував натомість, щоб Ізраїль розміщував палестинців у своїй пустелі Негев, поряд із Сектором Гази, доки там не закінчаться військові операції.

Речник президента Палестинської автономії заявив, що палестинці проти переміщення «в будь-яке місце, у будь-якій формі», і вважають це «червоною лінією»: «Тому, що сталося в 1948 році, не буде дозволено повторитися».