В Ізраїлі створили симулятор марсіанської бази. Шестеро астронавтів намагатимуться там вижити в умовах Червоної планети

У кратері Махтеш Рамон, розташованому в пустелі Негев в Ізраїлі, створили симулятор космічної бази на Марсі для здійснення наукових експериментів. Кратер є одним із небагатьох місць на Землі, яке за умовами подібне до Червоної планети.
Про це повідомляє Haaretz.
У проєкті симулятора марсіанської бази залучені понад 200 науковців із 25 країн. Його ініціював Австрійський космічний форум — неурядова організація, яка займається організацією космічних досліджень, — і підтримали космічні агентства Ізраїлю та Європи.
Махтеш Рамон — одне з небагатьох місць на Землі, яке за умовами (серед них — склад ґрунту, віддаленість, екстремальні погодні умови) наближене до Марса. У 2018 році тут уже здійснювали дослідження в «марсіанських» умовах протягом чотирьох днів.

Протягом трьох тижнів на базі житимуть шестеро астронавтів з Австрії, Ізраїлю, Іспанії, Нідерландів, Німеччини та Португалії. Вони перебуватимуть у повній ізоляції від зовнішнього світу й повинні здійснити низку експериментів.
Серед них — оцінка впливу умов довкілля Марса й харчування на продукти життєдіяльності астронавтів та відстеження їхньої тривожності й депресії. Також астронавти перевірять, наскільки потужне обладнання дозволить забезпечити зв’язок між Землею та Марсом.
Для астронавтів-учасників проєкту із симуляції життя на Марсі протягом 10 років розробляли спеціальні скафандри. Вони важать 50 кілограмів, а щоб їх вдягти, знадобиться три години. Скафандри обладнані датчиками для відстеження стану здоров’я астронавтів і дозволяють їсти, пити й ходити в туалет, не знімаючи обладнання.

Симулятор марсіанської бази розроблений так, що він повністю позбавлений можливостей зв’язку із зовнішнім світом і здатен генерувати стільки електроенергії на день, скільки споживає середньостатистичне домогосподарство.
У майбутньому ініціатори симулятора «марсіанської бази» планують подовжити експеримент приблизно до року, щоб урахувати час, протягом якого астронавти летітимуть до Червоної планети, — близько 200 днів.
Не лише в Ізраїлі здійснюють моделювання наближених до марсіанських умов. На 2022 рік Національне аерокосмічне агентство США (NASA) запланувало три подібні експерименти і в серпні 2021 року оголосило про пошук охочих долучитися до них.
Поки що на поверхню Червоної планети висаджувалися лише космічні апарати, але засновник американської компанії SpaceX Ілон Маск вважає, що людина зможе висадитися на Марсі протягом найближчих шести років.
- Поділитися: