31 жовтня на Івано-Франківщині в Карпатах рятувальникам довелося шукати туристів, які загубилися в горах через сніг та туман. Виснаженими їх знайшли через кілька годин.

Про це повідомила пресслужба Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Там розповіли, що о 14:35 начальнику 4-ї спеціалізованої пошуково-рятувальної групи повідомили, що двоє туристів 1999 та 1997 років народження зі Львова загубилися на туристичному маршруті в районі озера Несамовите. Через мокрий сніг та туман вони знесилились, втратили орієнтири та не могли самостійно рухатися далі. З загубленими людьми періодично вдавалося підтримувати зв’язок телефоном. 

На пошуки відправилися четверо рятувальників. О 16:20 вони зустріли виснажених туристів неподалік озера Несамовите та напоїли їх гарячим чаєм. Медичної допомоги люди не потребували.

Нагадаємо, 15 жовтня на вершинах карпатських гір випав сніг, а температура трималася на позначці 0°C. Водночас вперше у цьому сезоні в Карпатах засніжило ще 27 вересня на Чорногірському хребті на горі Піп Іван.

Кліматичні зміни в Карпатах

Український гідрометцентр повідомляв у серпні, що у 2019-2020 роках синоптики спостерігали аномальний сніголавинний сезон за всіма показниками: як за висотою снігового покриву, так і за температурним режимом, опадами та іншими параметрами. В горах не зійшло жодної лавини.

Поділитись: