Попит на продукти першої необхідності в Україні стабілізувався, а ажіотаж навколо них спав, в порівнянні з початком дії карантину.

Про в ефірі hromadske розповів прессекретар мережі супермаркетів «АТБ» Сергій Демченко.

«Певним чином ми спостерігали ажіотажний попит на початку введення загальнонаціонального карантину, це об’єктивна реальність і на той момент спостерігався певний ажіотаж. Сьогодні ситуація більш-менш стабілізується. Ми працюємо в посиленому режимі. Ситуація з кількістю товарів зараз нормальна», — зазначили в «АТБ».

Раніше генеральний директор мережі супермаркетів «АТБ» Борис Марков пояснював, що зростання цін на харчові продукти та продукти першої необхідності пов'язане зі створенням дефіциту на ринку та скуповуванням продуктів українцями.

Напередодні Антимонопольний комітет виявив, що ціни на деякі продукти в Україні на час карантину зросли на 50-60%. Там зобов'язали мережі продуктових магазинів надсилати оперативні дані про ціни на соціальні продукти, зокрема крупи, хліб, цукор, борошно, найпопулярніші види м’яса, овочі тощо.

Про зростання цін також повідомила мережа продуктових супермаркетів «АТБ». Вона обґрунтувала це підвищенням закупівельних цін.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Зазначимо, що офіційні дані щодо інфляції в Україні за березень 2020 року Державна служба статистики надасть лише на початку квітня. У лютому ж, за даними Держстату, інфляція в Україні склала 2,4% у річному вимірі.

Раніше у Мінекономіки повідомляли, що стежитимуть за наявністю продуктів у супермаркетах та цінами на них.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 8:00 та о 18:00.
Поділитись: