Під час карантину супермаркети різко підвищили ціни на продукти: у ситуацію втрутився Антимонопольний комітет

Після запровадження карантину в Україні спостерігається різке зростання цін на продукти харчування, які подекуди зросли на 50—60%. Антимонопольний комітет почне моніторити ситуацію з цінами для того, аби виявити порушників.

Зокрема, про підвищення цін на продукти 23 березня повідомила мережа супермаркетів «АТБ». Такий крок там назвали вимушеним та пов'язаним із підвищенням цін усіх гуртових постачальників продуктів.

«Підняття вартості товарів постачальники пояснюють значним зростанням витрат на виробництво продукції, пов'язаним із карантинними заходами і строгими обмеженнями, а також зі зміною цін на всі імпортні складові собівартості товару», — йдеться в офіційному повідомленні мережі.

За даними Антимонопольного комітету, деякі магазини підняли ціни на гречану крупу на понад 50%, пшоно — на 24%, цукор — на 16%.

«Задля виявлення порушень законодавства про захист економічної конкуренції Комітет вимагає від харчових рітейлерів оперативно надавати повну інформацію про закупівельні та роздрібні ціни на крупи, хліб, цукор, борошно, найпопулярніші види м’яса, овочі тощо», — йдеться у повідомленні АМКУ.

Всю зібрану інформацію комітет оброблятиме для того, аби виявити порушників, які зловживають ситуацією в країні та штучно завищують ціни та продукти.

Зазначимо, що офіційні дані щодо інфляції в Україні за березень 2020 року Державна служба статистики надасть лише на початку квітня. У лютому ж, за даними Держстату, інфляція в Україні склала 2,4% у річному вимірі.

Раніше у Мінекономіки повідомляли, що стежитимуть за наявністю продуктів у супермаркетах та цінами на них.

12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня.

З 16 березня Україна на два тижні закрила кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

А з 17 березня Україна закрила пасажирське авіасполучення. Також у Києві закрили усі заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків.