Зростання цін на харчові продукти та продукти першої необхідності пов'язане зі створенням дефіциту на ринку та скуповуванням продуктів українцями.

Про це повідомив генеральний директор мережі супермаркетів «АТБ» Борис Марков у коментарі виданню «Гордон».

«Ситуація з цінами непроста. У період ажіотажу створюється дефіцит на ринку. Наша компанія працює на мінімальних запасах і у нас перших зникають більш дешеві товари, а закуповуємо їх ми вже за ринковими цінами», — пояснив Марков.

Дефіцит на ринку продуктів харчування та так званих соціальних продуктів Марков пояснив тим, що на час карантину в Україні позакривалися більшість ринків, що автоматично збільшило кількість покупців у супермаркетах.

Більше того, за словами директора «АТБ», через погану комунікацію про режим карантину зі сторони уряду, люди почали масово скуповувати продукти, намагаючись збільшити свої запаси.

«Ажіотаж викликало запровадження карантину та нерозуміння людьми подальшого розвитку ситуації. У такий час в першу чергу розкуповуються товари тривалого зберігання — крупи, макаронні вироби, консерви, туалетний папір, вода тощо. Потім — овочі та фрукти», — зазначив Марков.

Напередодні Антимонопольний комітет виявив, що ціни на деякі продукти в Україні на час карантину зросли на 50-60%. Там зобов'язали мережі продуктових магазинів надсилати оперативні дані про ціни на соціальні продукти, зокрема крупи, хліб, цукор, борошно, найпопулярніші види м’яса, овочі тощо.

Про зростання цін також повідомила мережа продуктових супермаркетів «АТБ». Вона обґрунтувала це підвищенням закупівельних цін.

Зазначимо, що офіційні дані щодо інфляції в Україні за березень 2020 року Державна служба статистики надасть лише на початку квітня. У лютому ж, за даними Держстату, інфляція в Україні склала 2,4% у річному вимірі.

Раніше у Мінекономіки повідомляли, що стежитимуть за наявністю продуктів у супермаркетах та цінами на них.

12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня.

З 16 березня Україна на два тижні закрила кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

А з 17 березня Україна закрила пасажирське авіасполучення. Також у Києві закрили усі заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile