У мільярдера Джеффрі Епштейна, якого знайшли мертвим у в’язниці, виявили численні переломи кісток шиї.

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на людей, знайомих з результатами розтину.

Зокрема, в Епштейна була зламана під’язикова кістка, яка у чоловіків знаходиться поруч з «адамовим яблуком».

«Такі переломи можуть бути у тих, хто вішається, особливо якщо вони старшого віку. Але вони частіше зустрічаються у жертв вбивств в результаті удушення», — зазначили джерела видання.

Водночас одне з джерел також зазначило, що немає ніяких доказів або версій того, що це могло бути не самогубство. Однак він застеріг, що розслідування все ще перебуває на ранній стадії.

«Під час проведення судмедекспертизи вся інформація має бути об'єднана, щоб визначити причину і рід смерті. Все повинно бути несуперечливим; жоден результат не може бути оцінений в вакуумі», — наголосила головна судмедекспертка Нью-Йорка Барбара Самсон.

Нагадаємо, Джеффрі Епштейна, який перебував в одиночній камері в нью-йоркській в'язниці в очікуванні суду за звинуваченням в секс-торгівлі, жертвами якої стали десятки неповнолітніх дівчат, знайшли мертвим у його камері зранку 10 серпня. Обставини смерті мультимільйонера з'ясовуються, і поки що невідомо, коли буде опубліковано остаточний звіт про розтин.

В кінці липня Епштейна знайшли на підлозі тюремної камери в несвідомому стані зі слідами травм на тілі. Після цього за ним, як за людиною, схильною до самогубства, встановили посилений нагляд.

Однак у ніч смерті Епштейна в його камері не проводили регулярних моніторингів, які передбачені протоколом в’язниці, повідомили джерела СNN.

У 2007 році мільярдера Джеффрі Епштейна звинувачували у сутенерстві та схилянні декількох десятків неповнолітніх до проституції. Розслідування велося у 2002-2005 роках у Нью-Йорку та Флориді. Тоді Епштейн пішов на угоду зі слідством — його справою займався Алекс Акоста, який тоді був прокурором Південної Флориди й погодився на угоду з Епштейном. У результаті той просидів у в'язниці лише 13 місяців замість багаторічного, а можливо, і довічного терміну, який міг призначити йому суд. Крім того, Акоста погодився приховати факт угоди зі слідством від жертв у цій справі.

Проте в листопаді 2018 року газета The Miami Herald опублікувала власне розслідування, присвячене справі Джеффрі Епштейна і ролі Алекса Акости у ній. За старою справою журналістам вдалося знайти близько 60 жертв насильства з боку Епштейна.

У лютому нинішнього року суддя окружного суду по Південній Флориді Кеннет Марра ухвалив, що приховування інформації від жертв було незаконним.

7 липня 2019 року влада США затримала Епштейна. За версією слідства, Епштейн отримував сексуальні послуги від неповнолітніх дівчат і «позичав» їх впливовим людям. Мільярдер не визнав провину, а занадто м'яка угода з Епштейном викликала публічну критику на адресу Акости. Лідер демократичної меншості в Сенаті Чак Шумер і спікер Палати представників Конгресу США демократ Ненсі Пелосі зажадали від нього піти у відставку, а в Twitter поширилася кампанія #AcostaResign.

12 липня міністр праці Сполучених Штатів Алекс Акоста оголосив про відставку через скандал навколо Епштейна.

Поділитись: