Внутрішній валовий продукт України у 2017 році збільшився на 2,5%, що перевищило більшість прогнозів зростання економіки.

Внутрішній валовий продукт України у 2017 році збільшився на 2,5%, що перевищило більшість прогнозів зростання економіки.

Про це повідомив заступник міністра фінансів України Юрій Буца у Facebook.

Крім цього, в Мінфіні повідомили, що в Україні зменшився рівень державного боргу.

«Маючи фінальну цифру ВВП, ми порахували співвідношення державного і гарантованого боргу до ВВП і бачимо що перший раз з 2011 року цей відсоток зменшився і почав наближатися до "безпечного" значення в 60%. Основна причина — низький рівень дефіциту бюджету і, як наслідок, менша потреба в запозиченнях», — повідомив заступник міністра.

Так, у 2016 році державний борг складав майже 81% від ВВП, а у 2017 його розмір зменшився до 71,8% від ВВП.

За його словами, зростання співвідношення боргу до ВВП країни у 2014 році відбулося через політику Нацбанку зі стримування курсу національної валюти на рівні 8 гривень за долар.

«Теперішня монетарна політика НБУ разом з нашою політикою по зменшенню валютної компоненти державного боргу мінімізує ризики повторення такого сценарію в майбутньому», — додав Буца.

Раніше повідомлялось, що збитки України сягатимуть 98,4 мільярдів доларів, якщо вона назавжди втратить території Донбасу та Криму з їхніми активами, родовищами та житлами.

Також в Нацбанку повідомили, що неправильно розраховували обсяг переказаних заробітчанами коштів до України. Відповідний показник минулого року було недооцінено на 2 мільярди доларів.

Поділитись: