Війна

В ОБСЄ закликали сторони забезпечити нормальні умови обміну заручниками

26 грудня, 2017 17:28
Війна/В ОБСЄ закликали сторони забезпечити нормальні умови обміну заручниками
Зберегти
Вигляд
Спецпредставник ОБСЄ в Тристоронньої контактній групі Мартін Сайдік закликав сторони конфлікту забезпечити гідні умови обміну заручниками.

Спецпредставник ОБСЄ в Тристоронньої контактній групі Мартін Сайдік закликав сторони конфлікту забезпечити гідні умови обміну заручниками.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Я щиро вітаю той факт, що сторони домовилися про обмін утримуваними особами 27 грудня 2017 року. Це є тим важливим кроком, якого так чекали як ув'язнені, так і їх сім'ї. Даний гуманітарний жест має ще більшу символічне значення в період різдвяних і новорічних свят», — йдеться в заяві Сайдіка.

Він також закликав сторони «забезпечити гідні умови і висловити повагу до кожної людини, що підлягає обміну».

25 грудня ватажок самоназваної «ДНР» Олександр Захарченко заявив, що обмін полоненими з Україною відбудеться 27 грудня за формулою «306 на 74». Київ підтвердив обмін полоненими на Донбасі у цей день. Він відбудеться за формулою «306 на 74». 26 грудня Захарченко заявив про «помилування» заручників для обміну з Україною

Раніше представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко повідомляла, що бойовики внесли до списків на обмін нові імена, що веде до зриву процесу.

Вона також розповіла, що серед 152 заручників на Донбасі є журналісти, волонтери, підлітки та 9 жінок.

Сторони заявили про готовність провести обмін до полоненими до Нового року. 14 грудня про необхідність обміну казав також  президент РФ Путін.  

Україна вже почала привозити людей для обміну на заручників з Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вибачатимуся перед сином за те, що так довго його звільняли», — мати полоненого Олександра Олійника.

Пов`язані новини