Обвинувачені Роман Жмурко (ліворуч) та Денис Подолян (праворуч), архів
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

У фігурантів справи подвійного вбивства у Нікополі, що сталось у лютому 2016, а батько одного з вбитих хлопців за рік підірвав гранату у суді, вбивши себе та одного з обвинувачених, 4 квітня сплив термін запобіжного заходу. Наступне судове засідання призначили на червень 2020 року.

Про це hromadske повідомили у пресслужбі прокуратури Дніпропетровської області.

Перед цим 30 березня Нікопольський районний суд під головуванням судді Андрія Чуприни відклав розгляд клопотання прокурора щодо продовження запобіжного заходу через неявку адвоката.

Оскільки суд призначив наступне засідання на 9 червня 2020 року, два місяці обвинувачені перебуватимуть без запобіжних заходів.

На питання, чому прокурор не залучив безоплатного захисника, hromadske порадили звернутися до суду. На письмовий інформаційний запит в суді нам поки не відповіли.

Момент вбивства у Нікополі 10 лютого 2016 року
Фото:

Камера спостереження

У листопаді минулого року апеляційний суд Дніпропетровської області звільнив з-під варти обвинувачених, обравши їм альтернативний запобіжний захід — домашній арешт.

Ще минулого року суд задовольнив клопотання прокурора про примусовий привід до суду свідка Яна Яцишина у зв’язку з тим, що він ігнорував попередні виклики. Виконання ухвали доручили працівникам нікопольської поліції, але вони не виконали завдання і не надали пояснень. Прокурори направили лист начальнику ГУНП Дніпропетровської області з вимогою проведення службової перевірки за фактом неналежного виконання службових обов’язків поліцією. На самого свідка наклали штраф та заявили повторне клопотання про його доставлення у суд.

Нагадаємо, 10 лютого 2016 року в Нікополі в автомобілі Geely Emgrand вбили двох чоловіків — Різвана Тапаєва та Іллю Боднара. Поліція затримала трьох підозрюваних у скоєнні злочину — Дениса Подоляка, Романа Жмурко та Сергія Вороновського. 

30 листопада 2017 року в Нікопольському суді, під час 21-го судового засідання, батько одного із загиблих — Руслана Тапаєва, підірвав дві гранати. Сам чоловік та один обвинувачений — Сергій Вороновський загинули. 10 людей госпіталізували. 

Потерпілі Тапаєви стверджують, що на місці злочину 10 лютого 2016 було приблизно 7 людей, зокрема людина, яку слідство називає лідером нікопольського злочинного угруповання «Біле братство» Ян Яцишин. Досудове слідство встановило, що на місці злочину був «Lexus» темного кольору, у якому міг перебувати останній та який «також міг бути використаний та пристосований злочинцями для скоєння злочину» — йдеться в ухвалі суду. Подібне авто, яке рухалось із Нікополя до Дніпра, було зупинено поліцейськими в Солоному одразу після вбивства, ним керував саме Ян Яцишин. В автомобілі виявили зброю, а чоловік заявив, що транспорт та речі у ньому не його. Яцишин причетність до злочину спростовує.

Поділитись: