В Одесі до річниці захоплення українських моряків біля Керченської протоки hromadske показало фільм «Керченські бранці».

На показі були присутні самі колишні полонені моряки: Юрій Будзило, Олег Мельничук, Андрій Артеменко, Андрій Ейдер, Юрій Без’язичний, Андрій Шевченко. Після показу вони відповіли на запитання глядачів та журналістів, зробили із бажаючими фото.

«Фільм потрібно поширювати, щоб усі бачили ті порушення з боку Росії», — сказав один з поранених моряків Андрій Артеменко.

Також хлопці наголосили на тому, що невдовзі всі повернуться на службу. А на запитання, чи не мають страху знову виходити в море, зазначили: «Ні, і ніколи не мали, нехай нас бояться. До речі, ми ще не все забрали зі своїх кораблів».

Також у заході взяла участь авторка фільму, журналістка hromadske Вікторія Рощина.

Нагадаємо, що 7 вересня 2019-го українські моряки та українські політв'язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, в результаті великого обміну полонених повернулись додому.

Попри масштабний обмін, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами ще понад 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чирній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар. А в арбітражі Міжнародного трибуналу ООН з морського права досі розглядається основна справа по незаконним діям Російської Федерації у Чорному морі 25 листопада 2019 року.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Поділитись: