В одній з провінцій Афганістану «Талібан» заборонив перукарям стригти бороди

У провінції Гільменд, що на півдні Афганістану, «Талібан» заборонив перукарям збривати або стригти бороди. За порушення цього правила обіцяють покарання.
Про це пише BBC.
Таліби кажуть, що короткі бороди нібито порушують норми ісламу. Відповідні інструкції вони вже розіслали у салони провінції. У них перукарів зобов'язали дотримуватися норм шаріату щодо стрижок і бороди.
Керівник одного з салонів розповів, що йому зателефонував невідомий, який назвався чиновником. Він закликав «перестати наслідувати американський стиль» і стригти бороди.
Про отримання схожих інструкцій заявили й деякі перукарі Кабула. А працівник салону у місті Герат, що на заході країни, розповів, що чоловіки самі відмовляються стригти бороди.
«Вони не хочуть, щоб бойовики «Талібану» переслідували їх на вулицях. Вони хочуть бути схожими на них і виглядати як вони», — сказав працівник.
Під час керування Афганістаном у 1996-2001 роках «Талібан» теж забороняв чоловікам стригти бороди та робити пишні зачіски. Натомість після повалення режиму талібів у 2001 році короткі стрижки та бороди стали популярними серед чоловіків.
Невиконані обіцянки
Таліби обіцяли не запроваджувати жорсткі правила після повернення до влади у серпні 2021-го. Проте наразі зростає невідповідність між обіцянками та реальними діями.
Наприклад, в угруповані вже заявили, що в Афганістані повернуть страти та відрубування рук за проступки. Так, таліби повісили тіла чотирьох чоловіків, яким закидали спробу викрадення місцевого жителя та його сина, на центральній площі міста Герат.
Невиконані обіцянки і щодо прав жінок в Афганістані. Попри заяви «Талібану» про створення інклюзивного уряду, усі оголошені урядовці є або представниками угруповання, або їхніми союзниками. І усі — чоловіки. Бойовики заявили, що «жінки не можуть бути міністрами, бо вони повинні народжувати».
«Талібан» уже встиг заборонити жінкам займатися спортом, а також вчитися в університетах разом із чоловіками. А правозахисники заявили, що угруповання причетне до низки серйозних порушень прав людини — зокрема масових страт представників колишньої влади та етнічних меншин.
Що тепер в Афганістані?
Після оголошення про виведення західних військ в Афганістані почалися активні воєнні дії. Вони зрештою призвели до захоплення влади бойовиками угруповання «Талібан» 15 серпня. Президент Афганістану Ашраф Гані виїхав із країни до Об'єднаних Арабських Еміратів, щоб уникнути кровопролиття.
Після захоплення влади талібами західні країни евакуювали своїх громадян та деяких афганців. За два тижні з Афганістану вивезли понад 120 тисяч людей, однак тисячі людей досі не можуть виїхати. Україна вивезла з Афганістану понад сім сотень людей на сімох евакуаційних рейсах, зокрема й громадян інших країн.
- Поділитися: