В одного з восьми фігурантів другої сімферопольської групи у «справі Хізб ут-Тахрір» Тофіка Абдулгазієва утворилися гнійні рани та сталося зараження крові через укус комах у слідчому ізоляторі, де його утримують.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Вона уточнила, що камера, де перебував український громадянин, «не відповідає встановленим нормам». Приміщення, за її словами, «кишить клопами та блохами».

Омбудсменка нагалосила, що, попри погіршення стану здоров’я, Абдулгазієв «не отримує належної медичної допомоги», і його перемістили до клінічної психіатричної лікарні.

Це, за словами Денісової, суперечить нормам Конвенції про захист прав людини й основних свобод та Мінімальним стандартним правилам поводження з в'язнями.

«Терміново прошу Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяну Москалькову вжити невідкладних заходів для відновлення прав громадянина України, а саме сприяти в забезпеченні належних умов утримання, проведенні повного медичного обстеження та надання кваліфікованої медичної допомоги», — написала вона.

Тофіка Абдулгазієва затримали силовики Росії 27 березня 2019 року. Триває попереднє слідство у справі «Хізб ут-Тахрір».

Нагадаємо, 12 листопада 2019-го так званий «суд» анексованого Криму залишив вісьмох фігурантів другої сімферопольської групи у «справі Хізб ут-Тахрір» у СІЗО до 15 лютого 2020 року.

Так, під вартою залишили Рустема Шейхалієва, Тофіка Абдулгазієва, Раїма Айвазова, Біляла Адилова, Джеміль Гафарова, Фархода Базарова, Рустема Сейтхалілова та Шабана Умерова.

Поділитись: