Заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов назвав «цінною інформацією» інтерв’ю, які записав Дмитро Гордон з так званою колишньою «прокуроркою» Криму Наталією Поклонською та колишнім ватажком бойовиків «ДНР» Ігорем Гіркіним.

Про це представник Офісу генпрокурора сказав у коментарі «BBC News Україна». 

Мамедов зазначив, що використання органами прокуратури та досудового розслідування інформації з інтерв’ю підозрюваних та обвинувачених досить поширена світова практика. 

«Такі інтерв’ю цінні додатковим фактажем, деталями. Наприклад, так звана «прокурорка» Криму підтвердила, що їй відомо про підозру та кримінальне переслідування проти неї в Україні», — пояснив Мамедов.

За його словами Гіркін під час свого інтерв’ю також розказав про конкретні факти вчинення ним особливо тяжких злочинів Мамедов запевнив, що усі ці дані будуть детально проаналізовані прокурорами і слідчими.

«Я не виключаю можливість, що у майбутньому ця інформація стане предметом розгляду і під час розслідування серйозних порушень міжнародного гуманітарного права — воєнних злочинів та злочинів проти людяності», — сказав заступник генпрокурора.

За його словами, особливу цінність для слідства має інформація щодо контролю та постачання зброї з Російської Федерації незаконним збройним формуванням.

«Кожен виконує свою роботу. Журналіст бере інтерв’ю, а я як прокурор, який відповідає за розслідування воєнних злочинів, аналізую сказане і досліджую факти. Тому в цьому випадку, можу висловити лише подяку, а не критикувати за ті свідчення, які почуло наше суспільство і правоохоронні органи. зокрема і про катастрофу літака MH17», — резюмував Мамедов у коментарі «Цензор.Нет».

Сам Гордон раніше заявляв, що записав інтерв’ю з Поклонською та Гіркіним «у співдружності» зі спецслужбами України, а матеріали вже направив у Гаагу.

Нагадаємо, Ігор Гіркін був так званим міністром оборони бойовиків «ДНР», а також визнавав, що брав участь в анексії Криму. Також він є одним з обвинувачених у справі про збиття літака Boeing рейсу MH17 на Донбасі. Тоді Гіркін одразу написав у своїх соцмережах, що бойовики збили «український літак», але коли виявилося, що це пасажирський рейс, він видалив ці повідомлення.

Наталія Поклонська була так званою «прокуроркою» окупованого Криму у 2014-2016-му, а нині є депутаткою «Единой России».

Поділитись: