В Офісі генпрокурора не знають, коли зможуть зняти обмеження на будівництво меморіалу Небесної сотні

В Офісі генпрокурора повідомили, що на ділянці у Києві, відведеній для будівництва меморіалу Небесної сотні, тривають слідчі дії. Вони також відбуватимуться «за погодних умов, максимально наближених до часових параметрів» революції.

Про це в Офісі генпрокурора розповіли у відповідь на запит «Радіо Свобода».

Слідчі проводять експерименти біля алеї Героїв Небесної сотні щодо подій 18-20 лютого 2014 року, коли правоохоронці обстрілювали з вогнепальної зброї протестувальників. У прокуратурі кажуть, що на тих ділянках є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення злочину та можуть містити необхідні відомості, тому необхідно визначити географічні координати місць отримання поранень і ведення стрільби.

До того ж окремі слідчі дії планують проводити за максимально наближених до подій Революції Гідності погодних умов.

«У холодну пору року при відсутності листя на деревах та кущах, яке значно погіршує видимість, заважають проведенню об’єктивного візування та встановленню сектору здійснення стрільби», — зазначили у прокуратурі.

Ще в Офісі не виключають, що може виникнути потреба провести слідчі дії на всій ділянці від Майдану Незалежності до верхнього виходу з метро «Хрещатик». Це стосуватиметься справи щодо ексберкутівців, обвинувачених у розстрілах 20 лютого 2014 року. Проте точний термін таких дій невідомий.

Також арешт землі, де планують звести меморіал, пов'язаний з іншими незавершеними судовими процесами щодо подій 18 лютого 2014 року.

«Зняття всіх обмежень щодо проведення будівництва Музею є неможливим до завершення цих судових процесів, водночас терміни їх завершення залежать від багатьох чинників і не можуть бути спрогнозовані», — заявили в ОГП.

Меморіал Героїв Небесної Сотні

Його мають звести над Майданом Незалежності, а саме — на ділянці вулиці Інститутської, яку тепер називають алеєю Героїв Небесної сотні.

У лютому 2018 року обрали переможців відкритого архітектурного конкурсу. Відкрити меморіал планували у 2019 році, але генпрокуратура заявила, що під час розслідування справ Майдану на території будівництва виникла потреба провести додаткові слідчі експерименти щодо розслідування протестувальників.

Улітку 2018 року Генпрокуратура наклала арешт на ділянку, де мав би бути меморіал. Ігор Пошивайло на брифінгу розповів, що гроші підряднику перерахували, адже планувалося відкриття у 2019 році, але через арешт ділянки цього досі не сталося.

У справі щодо будівництва меморіалу 19 листопада поліція провела обшуки у приміщенні музею Революції Гідності та у квартирі директора Ігоря Пошивайла. Він розповів, що слідчі вилучили носії інформації, зокрема жорсткий диск, де зберігалася вся інформація про музей, та документацію з фінансово-господарської діяльності

Правоохоронці підозрюють посадовців музею у розкраданні понад 100 млн грн, виділених на меморіал. Слідчі відкрили кримінальну справу за ч. 2 ст. 364 — зловживання службовим становищем