В Офісі президента відповіли на статтю про заклик США не критикувати їхню угоду з Німеччиною щодо «Північного потоку-2»
В Офісі президента заявили, що питання щодо «Північного потоку—2» є лише частиною відносин між Україною та США, і навіть воно до кінця ще не вирішене. Так там відреагували на статтю видання Politico про те, що США нібито закликали Україну не критикувати угоду з Німеччиною щодо «Північного потоку—2», щоб не псувати відносини.
Про це нам у коментарі повідомив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.
Він зазначив, що відносини між Україною та США є масштабними та не зводяться тільки до питання про «Північний потік-2». Зокрема, стосунки між нашими країнами також включають військову і військово-технічну співпрацю, широкий спектр безпекових питань, підтримку реформ та політичну взаємодію.
Водночас питання про «Північний потік-2» як частина цього комплексу відносин, запевняє Подоляк, ще вирішується.
«Позиція України, як і інших держав Європи, яким загрожує реалізація цього проєкту в тому вигляді, як його задумали в Росії, залишається незмінною та абсолютно прозорою: це політична зброя Росії, і в Америки є реальна можливість не допустити її використання проти Європи в цілому та України зокрема», — розповів нам радник очільника Офісу президента.
Він нагадав, що цю позицію демонстрували відповідні рішення Конгресу, численні заяви представників обох провідних партій США, неодноразово це озвучували і європейські політики.
«Повністю ця історія може бути прояснена тільки під час візиту президента України до Вашингтону, який має відбутись найближчим часом», — резюмував Подоляк.
Що за стаття?
Її оприлюднило видання Politico з посиланням на чотирьох людей, які ознайомлені з перемовинами.
У тексті йдеться, нібито адміністрація президента США Джо Байдена закликала Україну не критикувати майбутню угоду з Німеччиною щодо російського газопроводу «Північний потік-2». Критика ніби може погіршити відносини між Києвом і Вашингтоном. Детальніше про зміст статті читайте тут.
Інформація про те, що Німеччина та США укладатимуть угоду щодо «Північного потоку-2» з'явилась після зустрічі Байдена з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.
Вони тоді погодилися, що не можна допустити, щоб Росія використовувала енергетику як зброю проти сусідів. Але після зустрічі у політиків залишилися розбіжності щодо газопроводу.
Що треба знати про «Північний потік-2»?
Газопровід «Північний потік-2» будує російський «Газпром» разом із провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. Наразі «Північний потік-2» готовий на понад 95%. 4 червня Путін заявив про завершення будівництва на одній із двох ниток газопроводу.
Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу, а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. Але в Німеччині кажуть, що не можуть зупинити процес, адже проєкт будівництва схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.
У разі завершення проєкту Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.
- Поділитися: