Національне антикорупційне бюро проводить обшуки в Окружному адмінсуді Києва. У суді заявили, що вони пов'язані зі «справами Майдану».

Про обшуки повідомила пресслужба ОАСК. 

Там кажуть, що серед озвучених правоохоронцями підстав — розслідування «справ Майдану».

«Вкотре слідчі дії проводяться з порушенням територіальної підсудності справи — на підставі ухвали суду (цього разу — Ленінського районного суду м. Кіровограда). Починаючи з 2015 року це не перша спроба дискредитації Окружного адміністративного суду міста Києва в такий спосіб», — йдеться у повідомленні.

Там також переконують, що суд продовжує працювати у звичайному режимі.

У Національному антикорупційному бюро обшуки в ОАСК підтвердили, але не уточнили у якому кримінальному провадженні їх проводять. Деталі обіцяють повідомити згодом.

«Детективи НАБУ здійснюють санкціоновані обшуки в приміщеннях Окружного адміністративного суду міста Києва та Державної судової адміністрації для вилучення предметів, речей та документів, що можуть мати значення для кримінального провадження», — повідомили антикорупціонери. 

Нагадаємо, у липні 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро разом з управлінням спецрозслідувань Генпрокуратури прийшли з обшуками в Окружний адміністративний суд Києва. Пізніше стало відомо, що прокуратура підготувала повідомлення про підозру для керівництва і чотирьох суддів Окружного адміністративного суду Києва за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів та низки інших відомств.

У НАБУ та ГПУ наголосити, що це загроза національній безпеці.

Пізніше ГПУ допитала голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка та вручила йому підозру у втручанні в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Також підозри вручили ще трьом суддям, які фігурують у справі.

Окружний адміністративний суд Києва раніше прославився низкою резонансних рішень: так, він визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку, усунув з посади очільницю МОЗ Уляну Супрун, поновив Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби, заморозив перейменування УПЦ МП та зупиняв конкурс на посаду глави митниці, дозволив заступнику глави СБУ Демчині не показувати декларацію, заборонив приватизацію Центренерго та ухвалив чимало інших дивних рішень.

Поділитись: