Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев приїжджав до міста Маскат, Оман, коли там перебував президент України Володимир Зеленський. Російський політик начебто прилетів тим же чартерним літаком, яким Зеленський повертався до Києва.

Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми».

Журналісти зазначили, що Патрушев прилетів у ніч із 7 на 8 січня чартерним літаком Bombardier Global Express 6000 із бортовим номером 9H-VJN. Через добу цим же літаком Зеленський повернувся з Маската у Київ.

«Схеми» отримали інформацію від джерела та знайшли у базі даних про перетин кордону Росії. Журналісти промоніторили російські новини за 8 січня і виявили, що Патрушев був відсутній у публічному просторі.

У коментарі «Схемам» в Офісі президента заявили, що Зеленський не знайомий, ніколи не спілкувався телефоном та не зустрічався з Патрушевим. Втім у пресслужбі не відповіли, чому Зеленський скористався тим же літаком, яким в Оман прилетів російський політик.

За словами журналістів, в ОП їм пригрозили судовим позовом у випадку «подальшого дезінформування населення і недостатньої перевірки інформації редакцією».

У Раді безпеки Росії заявили, що ці питання може коментувати лише прессекретар Патрушева, але на час виходу розслідування в ефір його телефон не відповідав.

Зазначимо, що в Офісі президента Володимира Зеленського підтвердили, що його поїздка до Оману була не офіційним візитом.

Микола Патрушев був директором Федеральної служби безпеки Росії з 1999 до 2008 року. А з 2008 року він секретаря Ради безпеки Російської Федерації.

Нагадаємо, на початку січня в ЗМІ з'явилась інформація, що Зеленський разом із дружиною поїхав на відпочинок в Оман. Однак в Офісі президента тоді заявили, що глава держави поїхав туди за власні кошти, але у нього там відбудуться важливі зустрічі.

Зокрема Зеленський обговорив торговельно-економічну співпрацю обох країн з оманським міністром.

Однак в ніч на 8 січня в Ірані впав пасажирський літак української компанії МАУ. Згодом стало відомо, що він був збитий.

Після падіння літака, зранку 8 січня, Зеленський оголосив, що терміново перериває поїздку в Оман і повертається в Київ. Однак нарада під головуванням президента, присвячена падінню літака, відбулась лише вночі 9 січня.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile