В Управлінні верховного комісара Організації Об'єднаих Націй з прав людини визнали, що українські моряки, які були захоплені російськими військовими поблизу Керченської протоки, повинні вважатися військовополоненими.

У доповіді Управління наголошується, що керуючись нормами міжнародного гуманітарного права, зокрема, Третьої Женевської конвенції, 24 затриманих членів екіпажів українських суден можна вважати військовополоненими і такими, що знаходяться під захистом конвенції.

«У будь-якому разі вони повинні користуватися статусом військовополоненого доти, поки компетентний трибунал не ухвалить іншого рішення. УВКПЛ нагадує, що з військовополоненими, зокрема, повинні поводитися гуманно, захищати їх від актів насильства чи залякування і надавати їм необхідну медичну допомогу», - йдеться у документі.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року.

Поділитись: