Підконтрольний окупаційній владі «суд» в анексованому Криму 28 листопада обрав запобіжні заходи дев'ятьом захопленим у морі українським військовим морякам. Усіх залишили під вартою на 2 місяці. Їх обвинуваючують у незаконному перетині кордону з РФ в Чорному морі, хоча води, в яких перебували українські судна, знаходяться у спільному користуванні України й Росії.

Так, до 25 січня під вартою залишили таких українців:

  • Богдана Небелицю, командира катера «Нікополя»;
  • Євгенія Семидоцького, матроса буксира «Яни Капу»;
  • В'ячеслава Зінченка, старшого матроса судна «Нікополь»;
  • Юрія Без'язичного;
  • Андрія Шевченка;
  • Володимира Лісового;
  • Андрія Драча;
  • Олега Мельничука;
  • Дениса Гриценка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФСБ опублікувала відео з захопленими українськими моряками

27 листопада в анексованому Криму «суд» взяв під варту 12 українських моряків. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. Згодом під арешт відправили ще трьох військових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).

Українські правоохоронці оголосили підозру прикордонникам ФСБ Росії та російським військовим, які брали участь у нападі і захопленні українських моряків у Керченській протоці. 

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Поділитись: