Війна

Перехоплено два секретні вантажі з КНДР до Центру хімзброї в Сирії — Reuters

22 серпня, 2017 13:10
Війна/Перехоплено два секретні вантажі з КНДР до Центру хімзброї в Сирії — Reuters
Зберегти
Вигляд
З початку 2017 року перехоплені два секретні вантажі з Північної Кореї у сирійський Центр наукових досліджень, що розробляє, як припускається, хімічну зброю.

З початку 2017 року перехоплені два секретні вантажі з Північної Кореї у сирійський Центр наукових досліджень, що розробляє, як припускається, хімічну зброю.

Про це йдеться в конфіденційній доповіді, підготовленій групою незалежних експертів ООН для Ради безпеки США щодо порушення накладених на КНДР санкцій, передає Reuters.

Агентству вдалося ознайомитися зі змістом документа.

Які саме вантажі перехопили, а також обставини, за яких це сталося, у документі не зазначено.

Заразом автори доповіді повідомляють, що експертна комісія, яка підготувала документ, «розслідує повідомлення про заборонені хімічні, балістичні ракети і співробітництво в галузі озброєння між Сирією і КНДР».

Перехоплені вантажі відправлялися в Сирію в рамках контракту з північнокорейською компанією KOMID. У 2009 році компанія внесена в «чорний список» ООН, як передбачуваний ключовий експортер північнокорейської зброї і обладнання для виробництва балістичних ракет. Санкції ООН також запроваджені проти дочірніх структур KOMID, у тому числі й тих, що працювали в Сирії.

Нагадаємо, 4 квітня 2017 року в місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії близько 60 мирних мешканців загинули від отруєння газом.

Рада Безпеки ООН провела за ініціативою Франції засідання через імовірну хімічну атаку в сирійській провінції Ідліб. У підсумку голосування не відбулося, а США пообіцяли вжити «власні заходи». 

Також повідомлялося, що результати розтину жертв отруєння в сирійській провінції Ідліб підтвердили, що проти них використана хімічна зброя. В Організації із заборони хімічної зброї відповідальність за хімічну атаку поклали на режимом Асада.

У свою чергу, на початку серпня президент США Дональд Трамп і глава Південної Кореї домовилися посилювати тиск і санкції проти Північної Кореї через підтримку країною ядерного потенціалу та випробування балістичних ракет. Це сталось після того, як 28 липня Північна Корея протестувала нову ракету, яка впала у територіальних водах Японії.

Раніше, 4 липня, військові Південної Кореї заявили про запуск КНДР ще однієї балістичної ракети.

Згодом влада Північної Кореї оголосила про випробування першої міжконтинентальної балістичної ракети, яка може нанести удар «у будь-якій точці світу».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова балістична ракета Північної Кореї: куди вона може долетіти?

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини