В Управлінні Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини заявили, що з початку пандемії коронавірусу в Україні ті групи населення, які вже перебували у вразливому становищі, постраждали ще більше.

Про це йдеться у новій доповіді ООН, з якою ми ознайомилися. Її підготували за результатами шестимісячного моніторингу в період із 16 лютого до 31 липня 2020 року.

Ідеться про такі групи, як роми, люди з інвалідністю, безпритульні та літні люди. У доповіді зазначається, що в Україні ще до пандемії вони вже стикалися з обмеженнями у здійсненні прав на охорону здоров’я, працю, освіту і достатній рівень життя. Від впливу COVID-19 і дій уряду для боротьби з пандемією вони постраждали ще більше.

Також в ООН доповідають, що обмеження, пов’язані з COVID-19, посилили труднощі для жителів Донбасу, які і так страждають від війни.

«Закриття контрольних пунктів в’їзду-виїзду розділило сім’ї, позбавило людей можливості отримувати соціальні виплати й обмежило доступ до медичної допомоги та освіти», — зазначила Матільда Богнер, голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

Водночас вона позитивно оцінила рішення уряду дозволити пенсіонерам, які є внутрішньо переміщеними особами, не проходити ідентифікацію кожні два місяці. Однак в ООН занепокоєні повідомленнями про те, що деякі області почали вимагати цього попри рішення уряду.

Порушення прав людини на окупованому Донбасі

Наприкінці серпня Управління Верховного комісара ООН із прав людини підготувало окрему доповідь щодо порушень прав людини на окупованих територіях України. В ООН заявляли про відсутність права на справедливий суд, відрізання затриманих від зовнішнього світу та недопущення незалежних спостерігачів на Донбасі. У Криму, незаконно анексованому Росією, ситуація схожа.

Поділитись: