В ОП подякували США «за підтримку на шляху до деолігархізації» після рішення про санкції щодо Коломойського
В Офісі президента України подякували партнерам за підтримку боротьби з олігархами після рішення США ввести санкції щодо Ігоря Коломойського.
«Для економічного процвітання та євроатлантичної інтеграції, заявленої не лише в Конституції, а насамперед в українському суспільстві, Україна повинна подолати систему, в якій домінують олігархи...Україна вдячна кожному партнеру за підтримку на цьому шляху», ㅡ йдеться у заяві ОП.
Там заявили, що боротьба з олігархами стосується не тільки кримінальних справ, а й створення умов для бізнесу в Україні, за яких великі фінансові групи не зможуть домінувати на ринку, впливати на медіа та політичні рішення.
«Ми невідступно рухатимемося на шляху реформування кожного сектора та зміцнення наших відносин, серед іншого і зі стратегічним партнером ㅡ США», ㅡ кажуть в ОП.
Санкції як політичний сигнал
Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що запровадження санкцій США щодо Коломойського ㅡ політичний сигнал від Штатів для української влади. На його думку, американські партнери України чекають від президента Володимира Зеленського аналогічних санкцій для олігарха.
«Я вважаю це політичним сигналом. Я не виключаю, що ці санкції вже діяли впродовж певного часу. Я насправді чув про підготовку цих санкцій десь рік або навіть півтора тому... Я вважаю, що це більше, ніж санкції стосовно Ігоря Коломойського. Ці санкції готувалися ще за попередньої американської адміністрації, їх зараз доопрацювали й зробили заяву», ㅡ зазначив Клімкін в ефірі програми Свобода Live.
Про що йдеться?
У п'ятницю, 5 березня, держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен заявив про введення санкцій щодо українського олігарха та колишнього голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ігоря Коломойського. Зокрема у США заявляють, що Коломойський, перебуваючи на посаді голови ОДА з 2014 по 2015 рік, брав участь у корупційних діяннях, використовував свій політичний вплив для особистої вигоди.
Окрім самого Коломойського, під санкції потрапили найближчі члени його родини: дружина Ірина, донька Анжеліка та син Ізраїль Цві Коломойський.
У Держдепі наголошують, що такий крок робить Ігоря Коломойського та його сім’ю «неприйнятними для в'їзду до США».
Коломойський проти США
У США Коломойського та його бізнес-партнера Геннадія Боголюбова підозрюють у крадіжці мільярдів доларів із «ПриватБанку», які вони потім відмили у США. За даними відомства, Коломойський та Боголюбов вивели з «ПриватБанку» гроші, які потім використали, аби створити бізнес-імперію у США. Так, вони переказували гроші через велику мережу фірм, аби приховати їхнє походження.
Як зазначає The Washington Post, Коломойський та партнери купили у США, зокрема, майже пів мільйона квадратних метрів комерційної нерухомості в Огайо, сталеливарні заводи у Кентуккі, Західній Вірджинії та Мічигані, завод із виробництва мобільних телефонів в Іллінойсі та комерційну нерухомість у Техасі.
Міністерство юстиції США вже подало три цивільні позови до суду, у яких вимагає конфіскувати нерухомість Коломойського та Боголюбова в Луїзвіллі, Далласі та Огайо.
- Поділитися: