В ОП відповіли на прогнози США про можливість вибити окупантів з України цьогоріч
росії вкрай вигідно затягнути конфлікт, фактично заморозити війну та тиснути на Україну через міжнародних партнерів для переговорів. Водночас надання математично обґрунтованої кількості зброї Україні може вплинути на сценарії війни.
Про це заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в етері єдиного телемарафону.
Напередодні глава об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі висловив думку, що вибити російські війська зі всієї території України силою у 2023 році буде «дуже-дуже важко».
«З військового погляду я вважаю, що цього року буде дуже-дуже важко викинути силою війська росії з кожного дюйма окупованої землі України. Це не означає, що це не може статися або що цього не станеться. Але це буде дуже-дуже важко», — сказав Міллі.
В Офісі президента наголошують, що головне питання — постачання зброї.
«Війна має певні конкретні нормативні позиції, математично обраховані. Тобто скільки є зброї, скільки є можливості вести такого типу війну, як зараз. А це війна, до речі, не окопна. Так, росія окопно воює, і ми вимушені так робити. Але це війна високоточної, артилерійської зброї. Передусім — РСЗВ. Якщо в нас цієї зброї достатньо, з урахуванням якості планування, сценарних планувань, ми набагато ефективніші», — сказав Подоляк.
Він наголосив, що для росії сьогодні вкрай вигідно затягнути конфлікт, зменшити інтенсивність вогню по лінії фронту, а потім тиснути на суспільство ЄС, США через навантаження на глобальну економіку та політику.
«А для нас принципово. Є чітке математичне розуміння, скільки нам потрібно якої зброї. Ми хочемо, щоб наші партнери перестали гратися в якісь там двозначності і сказали: "Так, ми вам надамо". І після цього побачимо, чи зможемо реалізувати ці сценарні плани», — сказав Подоляк.
У США радять відкласти початок великого контрнаступу
Reuters із посиланням на «високопоставленого посадовця адміністрації Джо Байдена» писало, що США радять Україні почекати з контрнаступом до надходження нової зброї.
За даними ЗМІ, у Вашингтоні вважають, що Україна витратила значні ресурси на захист Бахмута і є висока ймовірність того, що росіяни можуть захопити місто. Якщо це станеться, це не призведе до жодних стратегічних змін на полі бою. Однак питання в тому, скільки сил Україна концентрує на Бахмуті, поки готується до контрнаступу. Зараз посадовці США працюють з українцями над цим компромісом, зазначає Reuters.
Водночас у США радять Україні не намагатися зрівнятися з росією за допомогою артилерійського вогню, оскільки в кінцевому підсумку окупанти можуть отримати перевагу через виснаження. Саме тому останні пакети зброї від США включають бронетехніку. Це допоможе Україні змінити спосіб ведення війни, сказав посадовець.
Нагадаємо, 20 січня представники оборонних відомств та урядів 54 країн зібралися на 8-му засіданні Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн»). Ухвалити головне рішення — передання Україні бойових танків німецького виробництва Leopard 2 — країни не змогли.
А втім, очільник Міністерства оборони США Ллойд Остін зазначив, що, хоча новин про Leopard для України немає, інша анонсована допомога партнерів України також становить «"потужний пакет", який, якщо застосувати правильно, дозволить досягти успіхів». Яку військову допомогу обіцяли передати Україні, ми розповідали тут.
- Поділитися: