Фото:

Ірина Геращенко / Facebook

У мережі з’являються свідчення участі неповнолітніх людей у так званому опитуванні, ініційованому Володимиром Зеленським. У різних областях України діти працюють волонтерами або й навіть отримують бланк для відповідей на запитання.

У Києві користувачка Twitter Яна Супоровська виклала фото двох 16-річних дівчат, які, за її словами, взялися попрацювати опитувальницями після оголошення в Instagram. Жінка повідомила про це поліцію. Пізніше вона повідомила, що дівчат вдалося переконати не брати участі в «опитуванні», і вони пішли додому.

У Черкасах волонтером на «опитуванні від Зеленського» є 16-річний хлопець, передає «Суспільне». Підліток стоїть біля входу до приміщення виборчої дільниці, розташованій у Першій міській гімназії. Журналістам він показав документи, що дозволяють працювати волонтером, і сказав, що до опитування не закликає, а лише пояснює, коли до нього підходять.

На Рівненщині в місті Костопіль до «опитування» Зеленського залучили 14-річну дитину. Про це спершу повідомила депутатка від «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко, а згодом підтвердила поліція регіону. Із матір’ю хлопчика провели виховну бесіду, повідомили правоохоронці.

А в Херсоні, як передає рух «ЧЕСНО», опитувальник із «питаннями від Зеленського» видали неповнолітньому. Чи буде він заповнювати його, невідомо.

Фото:

Рух Чесно

Чи це законно?

Як пояснила уповноважена з прав людини Людмила Денісова, оскільки опитування є добровільним, участь у ньому дітей регламентується законом «Про волонтерську діяльність». Відповідно до нього, волонтерами можуть бути люди віком від 14 до 18 років, тобто неповнолітні.

«Участь неповнолітніх дітей у волонтерстві правомірна, якщо згода на неї дана батьками або іншими законними представниками дитини, а сама волонтерська допомога є добровільною та безоплатною», — підсумувала вона.

Що за опитування?

Всенародне опитування президента відбувається в день місцевих виборів 25 жовтня. Зеленський спитає українців про довічне ув’язнення для корупціонерів, вільну економічну зону на Донбасі, легалізацію медичного канабісу, скорочення кількості народних депутатів до трьохсот та гарантії безпеки для України за Будапештським меморандумом.

В Офісі президента пояснили, що йдеться не про референдум і що жодних юридичних наслідків опитування не матиме. Опитування відбувається у вигляді голосування своєрідними «бюлетенями» біля виборчих дільниць. Участь у ньому добровільна.

За найважливішими подіями цього дня ви можете стежити в нашому текстовому онлайні. Також нагадуємо, як саме потрібно голосувати на цих виборах, і пропонуємо проглянути нашу добірку перших порушень і матеріал про так зване опитування Зеленського.

Поділитись: