У залі для преси нижньої палати італійського парламенту відбулася презентація проєкту документального фільму «Не в тому місці, не в той час» (The Wrong Place). Це спільна праця трьох італійських журналістів та журналістки hromadske Ольги Токарюк про загибель 24 травня 2014 року у Слов’янську італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та російського дисидента й правозахисника Андрія Міронова.

У липні 2019 року суд міста Павія засудив українського нацгвардійця Віталія Марківа, який має італійське громадянство, до 24 років ув’язнення за обвинуваченням у причетності до цього вбивства.

Над документальним фільмом уже понад півроку працює італійсько-українська команда за допомогою великої кількості експертів, зокрема військових, зазначив на презентації Крістіано Тінацці, режисер фільму, журналіст із досвідом роботи в зонах конфлікту.

«Ми хочемо дізнатися правду, хочемо знати, якими були останні дні наших колег-журналістів, — зазначив Тінацці на презентації. — Для цього ми реконструювали останні дні Роккеллі та Міронова, провели інтерв’ю з журналістами, які теж були у ті дні у Слов’янську та знали загиблих. Ми знайшли важливих свідків подій, які не були опитані італійським слідством, зокрема таксиста, котрий віз у той день Роккеллі та Міронова, а також хлопця, фото якого зробив Роккеллі перед смертю. Якщо їх могли знайти ми, то це було можливим і для слідства».

Журналіст Крістіано Тінацці, режисер фільму «Не в тому місці, не в той час»
Фото:

Ірина Кащей

«Наша організація підтримує створення цього документального фільму, оскільки ми обстоюємо правову державу», — сказав під час презентації Антоніо Станго, президент Італійської федерації прав людини. На його думку, суд проти Марківа відбувався під сильним впливом російської пропаганди.

А представниця партії «Італійські радикали» Сильвія Манці наголосила, що їхня політсила долучилась до проекту, адже мала тісні зв'язки із загиблим Андрієм Міроновим.

На презентації було показано декілька уривків із майбутнього фільму. Автори планують завершити його у квітні. А поки закликають підтримати його створення на італійській краудфандинговій платформі. Найближчим часом фільм зможуть підтримати й українські користувачі на Спільнокошті.


Авторка: Ірина Кащей

Поділитись: