У межах асоціації з Євросоюзом Україні необхідно ухвалити понад 50 законопроектів. Про це в ефірі «Нині вже» на Громадському повідомила народна депутатка від «Блоку Петра Порошенка», голова делегації Верховної Ради у Парламентській асамблеї НАТО та голова підкомітету з питань регіонального та транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС Оксана Юринець.

За її словами, в рамках асоції необхідно ухвалити низку законів, які стосуються різних галузей, зокрема енергетики та транспорту.

«Там було більше 50 законів, які ми маємо прийняти. Деякі з них були прийняті в першому читанні. Я сподіваюся, що вистачить часу і можливості. І дуже часто ми говоримо такий висновок у кінці — це є закон, який обов’язковий при нашій Угоді про асоціацію», — додала вона.

Юринець відзначила, що більшу частину пунктів вже виконала, але зазначила, що прийняття законів ще не означає результат.

Нагадаємо, Верховна Рада 7 лютого підтримала зміни до Конституції України, якими закріплюється курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО.

Підтримали рішення 334 депутатів, проголосували проти — 35 депутатів, утрималися — 16.

Перед ухваленням рішення в Раді виступив президент України Петро Порошенко, який і вніс цей законопроект до Ради. Голосування за рішення він назвав «історичним». Також він заявив, що за ухваленням рішення пильно спостерігають у Кремлі.

Ще в листопаді 2018 Конституційний суд визнав пропоновані зміни щодо членства в ЄС на НАТО такими, що відповідають Конституції. Раніше його підтримав комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони.

Раніше в НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс. За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.

10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.

Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпеку

Поділитись: