Економіка

В Росії заборонили грошові перекази фізособам в Україну

22 березня, 2017 13:31
Економіка/В Росії заборонили грошові перекази фізособам в Україну
Зберегти
Вигляд
З урахуванням того, що причиною введення заборони стає саме обмеження діяльності таких систем, пересилання грошей стає фактично заблокованим.

Держдума Росії ухвалила законопроект, що забороняє переказувати гроші в Україну за допомогою іноземних платіжних систем.

Поправку до закону «Про національну платіжну систему», що обмежує можливість відправки грошових переказів фізичним особам з Росії до інших країн, було ухвалено в третьому читанні, передає РБК.

Зауважується, що цей захід є відповіддю на запроваджену Києвом заборону на діяльність в країні російських платіжних систем.

Документ передбачає введення заходів у відповідь на впроваджене будь-якою країною обмеження діяльності на своїй території російських платіжних систем або операторів послуг платіжної інфраструктури.

Цей захід фактично позбавить жителів такої країни можливості отримувати небанківські перекази з Росії, в тому числі й перекази з використанням електронних грошей.

З урахуванням того, що причиною введення заборони стає саме обмеження діяльності таких систем, пересилання грошей стає фактично заблокованим.

16 березня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про санкції щодо банків з російським капіталом

Згідно з рішенням, санкції строком на один рік будуть застосовані до таких банків: «Сбербанк», «ВіЕс Банк», «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», «ВТБ БАНК», «БМ БАНК» в частині запобігання виведенню капіталів цими банками за межі України на користь пов'язаних з ними осіб.

Член Ради НБУ зазначив, що банки РФ не зможуть вивести капітал з українських «дочок». 

Пізніше у Нацбанку заявили, що всі банки з російським державним капіталом в Україні ведуть переговори про продаж.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини