Будівництво російських газопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік» не зупинятимуть через введення Сполученими Штатами Америки санкцій.

Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров за підсумками візиту до Вашингтон, передає «Укрінформ».

«Що стосується військового бюджету США, то Конгрес, по-моєму, зараз буквально охоплює бажанням зробити все, щоб зруйнувати наші відносини ... Але ми звикли до такого роду нападів, знаємо, як реагувати на них, і запевняю, що ні «Північний потік-2», ні «Турецький потік» не зупиняться», — заявив Лавров.

Нагадаємо, у Конгресі США 10 грудня погодили оборонний бюджет-2020, в якому передбачено виділення 300 мільйонів доларів на військову допомогу Україні. Він також передбачає запровадження санкцій, пов’язаних з російським газопроводом «Північний потік 2» та «ТуркСтрім» та заборону на військову співпрацю з Росією.

Раніше у російському уряді повідомили, що очікують на запуск «Північного потоку-2» у середині 2020 року.

Наразі між Нафтогазом та Газпромом діє угода, в межах якої Газпром зобов’язаний постачати газу через українську ГТС до Європи. Однак термін цієї угоди спливає 31 грудня 2019 року, що надасть можливість Росії перекрити «трубу» вже з 1 січня 2020 року, адже нової угоди про транзит все ще не уклали.

Раніше дозвіл на будівництво «Північного потоку-2» надала Данія. Вона стала останньою країною, через води якої мають прокласти трубопровід, яка надала на це дозвіл.

Водночас у ЄС схвалили оновлене газове законодавство, яке може змусити Газпром обмежити потужність «Північного потоку-2» після запуску.

Поділитись: