В СБУ заявили про потужну хвилю гібридної війни, спецслужбовці перейшли на посилений режим роботи в усіх регіонах
Співробітники Служби безпеки наразі працюють в усіх регіонах країни у посиленому режимі і готові захищати Україну. Водночас там стверджують, що нагнітання паніки — це лиш чергова потужна хвиля гібридної війни.
Про це повідомили у пресцентрі СБУ.
Там вказують, що Україна зіткнулася зі спробами системного нагнітання паніки, поширенням фейків та викривлення реального стану речей. Усе це в комплексі в СБУ називають «черговою потужною хвилею гібридної війни».
Також в СБУ зазначили, що постійно аналізують різні сценарії розвитку подій, мають чіткий план дій на кожен із них і готові реагувати на ситуацію не тільки тоді, коли виникне така необхідність, а заздалегідь. І вже, мовляв, роблять це.
«Водночас ми чудово розуміємо мотиви нинішнього інформаційного нагнітання — посіяти тривогу в українському суспільстві, підірвати віру в здатність держави захистити своїх громадян, розхитати нашу єдність», — пояснили у пресцентрі.
І додали, що СБУ фіксує прояви гібридної війни в соціальних мережах, окремих засобах масової інформації та в поширенні деякими політиками наративів Росії — та протидіє їм.
«Це відображається у рішеннях РНБО, кількості нейтралізованих кібератак, ліквідації численних ботоферм, викритті агентурних мереж іноземних спецслужб та недопущенні диверсій і терактів», — зазначено у повідомленні.
У Службі безпеки кажуть, що зараз стабільність і спокій в Україні залежать не лише від влади, а й від зважених дій кожного українця. Мовляв, усім варто зберігати спокій та холодний розум, не піддаватися на провокації.
«Паніка й дестабілізація грають на користь тільки ворогам, а не Україні. Ми всі повинні мислити критично і перевіряти будь-яку інформацію; керуватись даними офіційних джерел, а не анонімних; навчитися відрізняти правду від фейків», — зазначили в СБУ.
Що відбувається зараз?
За даними джерел The Guardian, Байден нібито сказав іншим лідерам країн НАТО та ЄС, що, за даними США, президент РФ Володимир Путін може здійснити вторгнення в Україну найближчими днями.
Згодом низка країн порадила своїм громадянам залишити територію України через російську загрозу. Південна Корея навіть наказала своїм громадянам виїхати з України та погрожує відповідальністю у разі невиконання. Пізніше стало відомо, що США евакуюють з України частину дипломатів і припиняють надавати консульські послуги.
Водночас президент Володимир Зеленський запевняв, що вивезення дипломатів деяких країн з України ще не означає неминучого загострення. Посли ЄС та Великої Британії вирішили залишитися в Києві, а Євросоюз не закриватиме свої представництва в Україні.
Що передувало?
Росія ще наприкінці 2021 року виступила з вимогою до НАТО більше ніколи не розширюватися на схід, зокрема не брати Україну. США та Альянс відповіли й не погодилися на такі вимоги.
Водночас Москва ще до переговорів почала стягувати свої війська до кордонів з Україною. За даними Міноборони, біля кордонів України залишаються 140 тисяч російських військових. А в Білорусі до 20 лютого відбуватимуться військові навчання з Росією.
В українській розвідці казали, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України взимку 2022 року.
Водночас українська влада запевнила, що армія готова дати відсіч, а партнери на нашому боці. В МЗС закликали зберігати спокій, консолідуватися всередині країни й уникати дій, що розхитують стабільність та сіють паніку.
- Поділитися: