Предстоятель Української автокефальної православної церкви Макарій закликав завершувати богослужіння молитвою за президента Петра Порошенка та всіх, хто сприяє рішенню про визнання Української автокефальної церкви.

Предстоятель Української автокефальної православної церкви Макарій закликав завершувати богослужіння молитвою за президента Петра Порошенка та всіх, хто сприяє рішенню про визнання Української автокефальної церкви.

Про це ідеться у циркулярі УАПЦ. 

«Президент у своїй промові попросив молитовної підтримки. Тож після кожного недільного чи святкового богослужіння звершувати молебні в яких возносити молитви за Всесвятішого Вселенського Патріарха Варфоломія, Священний Синод, Президента України та усіх тих хто робить все можливе для надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні», — ідеться у документі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Макарій також подякував голові Верховної Ради і всім «свідомим депутатам ВРУ за сьогоднішнє історичне голосування». 

19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Президент наголосив, що єдина православна помісна церква не стане державною, а конституційний принцип свободи совісті порушений не буде порушений. Він підкреслив, що отримання автокефалії Православною церквою в Україні не означатиме, що вона стане державною.

Раніше Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет та предстоятель Української автокефальної православної церкви Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію.

УПЦ Київського патріархату закликало УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Поділитись: