У суді угорського міста Ніредьгаза оголосили вироки щодо 51 українця, яких обвинувачують у підробці документів під час отриманні угорського громадянства.

Як повідомляє видання Mukachevo.net з посиланням на прес-секретаря суду Далма Решана, відповідне судове рішення було ухвалено 11 квітня.

Так, 12 обвинувачених засуджено від 2 до 10 років умовного ув'язнення. Ще 39 українців отримали штрафи розміром 50 тис. форинтів (близько 5 тис. гривень).

Крім того, двоє обвинувачених, які мають подвійне громадянство Угорщини та України, отримали найдовші терміни ув'язнення. Вони визнали, що за грошову винагороду допомагали українцям здобути громадянство Угорщини шляхом шахрайства та фальсифікації.

«Обвинувачені шукали громадян України, які не володіють угорською мовою, а пізніше й тих, які добре володіють. Далі виготовлялися українські паспорти, де одні фотографії замінялися на інші. Таким чином вдавалося подавати фальшиві документи іншими особами і проходити тест на знання угорської мови у районних відділеннях», — йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що шахрайська схема діяла з 2014 року.

У грудні 2018 року влада Угорщини вирішила розпочати інвестувати кошти у підвищення рівня володіння українською мовою для етнічних угорців, які мешкають на Закарпатті.

Нагадаємо, конфлікт між Україною та Угорщиною розпочався після ухвалення Верховною Радою нового закону про освіту.

28 вересня 2017-го року в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах.

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile