У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства повідомили, що планують здійснити реформу профспілкових організацій, надавши їм ресурси для того, аби вони реально відстоювали права працівників.

Про це повідомив міністр розвитку економіки Тимофій Милованов.

Зокрема, Милованов відзначив, що наразі профспілки надеяких підприємствах виконують виключно номінальні функції.

«Є профспілки, які борються за права робітників. А є такі, хто насправді працюють на керівництво підприємств. Особливо олігархічних. Щось я не бачу протестів профспілок проти умов та оплати праці на заводах олігархів», — повідомив міністр.

За його словами, на деяких підприємствах профспілки не провадять жодної діяльності, але отримують відрахування із зарплат працівників.

«Ситуація з профспілками має бути змінена. Справжні, ефективні профспілки мають отримати доступ до ресурсів. А ті, хто паразитують на робітниках, мають бути зупинені», — додав Милованов.

Реформу профспілок планують провести в межах анонсованої раніше реформи трудового законодавства.

Раніше в уряді повідомляли, що розробляють новий Трудовий кодекс. Відповідно до нього, роботодавцям спростять процес звільнення працівників.

Зазначимо, що чинний нині Трудовий кодекс ухвалений ще у 1971 році Верховною Радою Українського РСР. Роботодавці та інвестори часто критикують його положення за те, що вони надто застарілі та ускладнюють процес найму та звільнення працівників.

Нагадаємо, що 2 вересня Зеленський доручив ухвалити новий Трудовий кодекс до початку 2020 року.

Поділитись: