З 1 квітня в Україні набули чинності нові державні будівельні норми про інклюзивність будівель. Відтепер при будівництві нових будинків та при ремонті старих мають враховувати інфраструктуру та можливості для користування ними людей з інвалідністю.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

«З 1 квітня в дію вступили важливі будівельні норми — ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» — вони впроваджують обов’язкове створення безбар’єрного простору в Україні для всіх маломобільних груп населення: у першу чергу, людей з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності, людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми, вагітних жінок», — повідомив Парцхаладзе.

За його словами, нові норми зобов’яжуть будівельників застосовувати універсальний дизайн при будівництві та ремонті громадських будівель, зокрема передбачати всі входи та виходи, у тому числі аварійні, у рівень з землею, а всі об’єкти, які проектуються, мають бути доступними для людей з інвалідністю та обладнаними пандусами.

Також з 1 квітня роботодавців зобов’язали облаштовувати робочі місця для людей з інвалідністю.

Зазначимо, що весною 2019 року в Україні набули чинності нові норми щодо розміщення туалетів, пристосованих для користування людьми з інвалідністю, у громадських місцях.

Раніше у Мінрегіоні пропонували зобов’язати готелі облаштовувати 10% своїх номерів для людей з інвалідністю.

Поділитись: