В Україні набув чинності закон про захист боржників від недобросовісних колекторів. Що змінюється?
В Україні 14 липня набув чинності закон, який має захистити боржників під час взаємодії з колекторськими компаніями.
Так, Національний банк зобов'язав усі колекторські компанії, які хочуть надавати послуги, з 14 липня зареєструватися у спеціальному реєстрі. Водночас закон, який Верховна Рада ухвалила 19 березня, регулюватиме діяльність цих компаній.
Так, під час першої взаємодії з боржником колекторська компанія має повідомити своє найменування, ПІБ або індекс представника, правову підставу взаємодії та розмір простроченої заборгованості. А на вимогу боржника — надати підтвердні документи протягом 7 робочих днів.
Якщо колекторська компанія порушуватиме ці вимоги, їй загрожуватиме від 50 тисяч до 100 тисяч гривень штрафу. Також її можуть виключити з Реєстру колекторських компаній.
Крім того, закон встановлює вимоги й до фінансових установ, а саме:
- дотримуватися вимог до етичної поведінки та правил взаємодії з боржником;
- інформувати боржника про залучення колекторської компанії до врегулювання простроченої заборгованості та/або відступлення права вимоги новому кредитору;
- укладати договори лише з юридичними особами, включеними до Реєстру колекторських компаній;
- повідомити Національний банк України про укладення з колекторською компанією договору;
- контролювати дії залучених колекторських компаній та надавати рекомендації щодо усунення порушень;
- обов’язково розірвати договір із колекторською компанією в односторонньому порядку в разі її виключення з Реєстру колекторських компаній або в разі порушення нею вимог до етичної поведінки (двічі чи більше протягом року).
- Поділитися: