В Україні ніхто не каратиме громадян за наявність другого паспорта, однак свідомі українці повинні самостійно відмовитися від подвійного громадянства, заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Клімкін пояснив, що українське законодавство не передбачає другого громадянства, водночас за його наявність не передбачене і покарання.

«У нашому законодавстві не передбачено покарання, якщо ти звичайний громадянин, ніхто не потягне у в’язницю. Але Стаття 19 закону про держслужбу це забороняє. Думаю, що після останніх подій, ті, хто розуміє, що мають подвійне громадянство і перебувають на держслужбі, мають здійснити відповідні кроки», —пояснив міністр.

За його словами, українське міністерство закордонних справ не має методів виявлення громадян з паспортами інших країн.

«Ніхто не розпочинає полювання за угорською чи іншими громадами в Україні. Про яку депортацію можна говорити, ми за це не караємо. Тут якісь такі ідіотські міфи циркулюють», — наголосив Клімкін.

Раніше Угорщина звинуватила Україну в намірі зменшити кількість угорської меншини на Закарпатті. Також Угорщина обурилася через те, що Україна не реагує на пропозиції громадян депортувати людей з подвійним громадянством. 21 вересня на сайті Ради чоловік на ім'я Ростислав Гаврилюк зареєстрував петицію. У ній він пропонував депортувати українців Закарпаття, які отримали угорське громадянство. Петиція має набрати 25 тисяч підписів. За три тижні її підписали 520 людей. Зазначимо, що такі петиції може зареєструвати будь-який громадянин України.

Наголосимо, що в Україні не заборонено мати друге громадянство, однак лише в тих випадках, коли людина отримала його законними шляхами (всиновлення, одруження з іноземцем, за територіальним походженням тощо). Крім того, за подвійне громадянство не передбачена депортація.

Також закон України не зобов'язує людину повідомляти владу про отримання іншого паспорта, вона просто має на це право. І лише в разі повідомлення людиною про інше громадянство — це стане причиною для припинення її українського громадянства. Автоматично громадянства України не позбавляють за таких умов.

10 жовтня посла України в Угорщині Любов Непоп викликали у Міністерство закордонних справ Угорщини через публікацію сайтом «Миротворець» інформації про понад 300 закарпатських чиновників, які мають українське та угорське громадянство. Глава МЗС Угорщини звинуватив владу України у причетності до сайту «Миротворець».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як угорські паспорти підривають відносини Києва з Будапештом

Нагадаємо, ЗМІ опублікували відео, на якому нібито у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області українцям видають угорські паспорти та просять їх приховувати факт угорського громадянства від української влади.

Радник голови МЗС України в ефірі Громадського пояснив, що українці на Закарпатті, які отримують угорські паспорти, використовують їх для вільного працевлаштування в Євросоюзі, а не поповнюють таким чином угорську спільноту.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що «утиски угорців» на Закарпатті не припиняться, поки Петро Порошенко є президентом України.

Прокуратура порушила кримінальну справу через видачу українцям угорських паспортів на Закарпатті та розслідує її за статтею про державну зраду.

4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Береговому персоною нон-грата. Він уже покинув територію України.

Угорщина у відповідь вирішила вислати представника українського посольства в Будапешті. 8 жовтня повідомлялося, що український дипломат, якого вислали з консульства у Будапепшті, повернувся в Україну

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile