В Україні не працюють 40% створених пунктів вакцинації проти COVID-19 — Ляшко

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко поскаржився, що в Україні все ще не працюють 40% створених пунктів вакцинації проти коронавірусу. Він закликав регіональних очільників департаментів охорони здоров'я забезпечити їхню роботу, а українців — повідомляти у разі відмови у вакцинації.

Про це Ляшко написав на своїй сторінці у Facebook.

Він розповів, що станом на 20 липня, наприклад, у Закарпатській області з 213 створених кабінетів щеплень працювало лише 42.

Схожа ситуація і в Київській області, де працює 70 з 216 пунктів щеплень, в Івано-Франківській області — 44 зі 121, у Кіровоградській області — 46 зі 121, у Хмельницькій — 28 з 80.

Ляшко розповів, що люди скаржаться на відмову у щепленні через нібито брак вакцин, хоча зараз на регіональних та місцевих складах уже перебувають 3 435 103 доз. З них 961 142 доз — це препарат CoronaVac, температурний режим зберігання якого дозволяє легке використання, зберігання та використання у найвіддаленіших точках.

«Я ще раз, тепер публічно, прошу регіональних очільників департаментів охорони здоров'я організувати розвезення вакцин зі складів у кожен визначений пункт щеплення та забезпечити їхню роботу», — наголосив Ляшко.

Він також закликав українців телефонувати до місцевих департаментів охорони здоров'я, якщо найближчий пункт щеплення, зазначений в переліку на сайті Міністерства охорони здоров'я, не працює або вам відмовляють у щепленні через відсутність вакцин.

Якщо й там розводять руками, Ляшко рекомендує сповіщати про це за номером контакт-центру МОЗ: 0 800 60 20 19.

21 липня в Україні почався п'ятий етап вакцинації. Це означає, що тепер всі охочі можуть отримати щеплення не лише у центрах щеплень, але й у пунктах вакцинації.

Щоб записати на щеплення, необхідно зателефонувати в обраний пункт чи центр вакцинації. У пунктах і центрах також буде діяти жива черга.

Запис у чергу на вакцинацію через сайт чи додаток «Дія» більше не працюватиме, оскільки кожен охочий може записатися безпосередньо на щеплення.

Детальніше про можливості щеплення в Україні читайте у нашому матеріалі.

Чим в Україні вакцинують?

У нас щеплення роблять препаратами AstraZeneca (різного виробництва), CoronaVac, Pfizer та Moderna. Зокрема Україна отримала:

  • CoviShield (та сама вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють в Індії) — 500 тисяч доз;
  • AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї — 367 200 доз;
  • AstraZeneca, яку виготовляють в Італії — 705 600 доз;
  • CoronaVac — 1,9 мільйона доз;
  • Pfizer — 1 131 390 доз у межах COVAX та 367 370 доз у межах прямого контракту;
  • Moderna — 2 млн доз у межах COVAX.

Також Україна отримала 100 800 доз вакцини AstraZeneca від Румунії. Однак невідомо, хто виробник препарату.

В Україні з 24 лютого першу дозу вакцини отримали — 2 778 375 людей, а повністю вакцинувалися, тобто отримали дві дози, — 1 501 291 людина.