Конкурс на обрання аудитора державного концерну Укроборонпром перемогла компанія Baker Tilly Ukraine.

Про це повідомляє прес-служба Укроборонпрому.

«Міжнародна аудиторська компанія Baker Tilly Ukraine стала переможцем аукціону на проведення аудиту консолідованої звітності державного концерну Укроборонпром», — повідомили в Укроборонпромі.

Конкурс на аудитора державного концерну відбувався у системі Prozorro. Окрім Baker Tilly Ukraine, у ньому брала участь компанія Ernst & Young.

«Це стане першим консолідованим аудитом концерну за всю історію його існування. До цього міжнародні аудити проводилися лише в окремих підприємствах-учасниках концерну», — зазначають в Укроборонпромі.

У прес-службі компанії зазначають, що попередня влада блокувала проведення конкурсу на обрання аудитора Укроборонпрому, однак після призначення до наглядової ради концерну Айвараса Абромавічуса конкурс було розблоковано.

30 серпня президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення колишнього міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавічуса генеральним директором Державного концерну «Укроборонпром».

11 липня Айварас Абромавічус став головою наглядової ради Укроборонпрому. Його ввели до наглядової ради Укроборонпрому указом президента 12 червня 2019 року.

У червні уряд виділив на проведення аудиту Укроборонпрому 32,5 мільйона гривень.

Нагадаємо:

  • 16 березня п’ятий президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення його прозорості, яке передбачає аудит і ревізію діяльності концерну Укроборонпром із залученням експертів країн-партнерів.
  • Згодом Порошенко заявляв, що під час аудиту у державному концерні Укроборонпром з деяких документів знімуть гриф таємності.

З чого все почалося:

  • Програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син тодішнього заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом п’ятого президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Порошенко звільнив Гладковського, а на його місце поставив першого заступника командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ та екс-кандидата у президенти Кривоноса.

Поділитись: