Конкурс з концесії порту «Херсон» завершився. Його переміг консорціум «Рисоіл-Херсон».

Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України.

За підсумками конкурсу визначили розмір фіксованого платежу. Його розмір має скласти 12 мільйонів гривень. Також компанія-концесіонер має сплачувати по 7% змінних концесійних платежів. На час концесії «Рисоіл-Херсон» має інвестувати у херсонський порт 300 мільйонів гривень.

«Концесія дозволить залучити інвестиції не лише в порт, а і в об'єкти місцевої інфраструктури», — прокоментував результати конкурсу прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Нагадаємо, що в уряді очікують, що концесія порту «Херсон» дозволить залучити 1,37 мільярда гривень інвестицій у портову інфраструктуру, а державі залучити 14,3 мільярда гривень нових податків.

12 вересня в Україні офіційного оголосили конкурси на концесію перших двох морських портів — «Ольвія» та «Херсон».

14 серпня уряд затвердив умови та ухвалив рішення про початок конкурсу на передачу портів «Ольвія» та «Херсон» у концесію.

Раніше повідомлялось, що конкурс щодо передачі у концесію портів «Ольвія» та «Херсон» мали оголосити у червні 2019 року.

Нагадаємо, що закон про концесію український парламент ухвалив у першому читанні ще у квітні 2018 року.

Концесія — це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об'єктів державної власності (таких як дороги, аеропорти, підприємства тощо) у тимчасове користування приватним підприємствам.

Поділитись: